İsim Arama

Wasim İsminin Anlamı Nedir? Wasim Ne Demek?

Wasim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Wasim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Wasim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Wasim isminin anlamı nedir? Wasim ne demek?

Wasim isminin anlamı nedir?
  • Wasim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Wasim isminin kökeni: Arapça
  • Wasim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Wasim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Wasim ismindeki harf sayısı: 5
  • Wasim isminin rengi: Mavi
  • Wasim isminin nitelikeri: Problemi, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Wasim

Wasim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Wasim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Wasim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Wasim İsmiyle Uyumlu İsimler

Wasim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mevsim, Gülsim, Nursim, Wasima, Aysim, Sim

Wasim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rasim, Kassim, Basim, Waseem, Vesim, Vasim, Qasim, Besim, Cesim, Kesim

Wasim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Wasim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Wasim İsmi Konulabilir Mi?

Wasim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Wasim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Wasim İsmi Caiz Mi?

Wasim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Wasim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Wasim İsminin Özellikleri

Wasim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Wasim İsminin Sayı Analizi

Wasim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

: 0
A: 1
S: 22
İ: 12
M: 16

Wasim isminin numerolojik değeri: 51

Wasim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Wasim İsmi İle Akrostiş Şiirler

www.akrostissiirler.com
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Wasim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Wasim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Wasim

Wasim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Wasim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Wasim

Wasim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Wasim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Wasim

Wasim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Wasim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Wasim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Wasim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yardımsever, Girişken, Espirili, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Wasim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Wasim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayalci, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Wasim isminin Notasyonları Nelerdir?

Wasim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

W:
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş

Wasim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: İki Ve
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet

Wasim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: Whiskey
A: Alfa
S: Sierra
İ:
M: Mike

Wasim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: İki Ve
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih

Wasim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Wasim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Wasim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Wasim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Wasim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.