İsim Arama

Wahiba İsminin Anlamı Nedir? Wahiba Ne Demek?

Wahiba ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Wahiba isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Wahiba isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Wahiba isminin anlamı nedir? Wahiba ne demek?

Wahiba isminin anlamı nedir?
  • Wahiba isminin cinsiyeti: Kız
  • Wahiba isminin kökeni: Arapça
  • Wahiba isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Wahiba ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Wahiba ismindeki harf sayısı: 6
  • Wahiba isminin rengi: Pembe
  • Wahiba isminin nitelikeri: Problemi, İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz, Sevimli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Wahiba

Wahiba isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Wahiba ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Wahiba isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Wahiba İsmiyle Uyumlu İsimler

Wahiba İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Wahiba, Taliba, İba, Wahida, Toiba, Sahiba, Gülziba, Hiba, Adiba, Ziba

Wahiba İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Akiba, Kiba, Wahbi

Wahiba ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Wahiba İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Wahiba İsmi Konulabilir Mi?

Wahiba isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Wahiba isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Wahiba İsmi Caiz Mi?

Wahiba ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Wahiba isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Wahiba İsminin Özellikleri

Wahiba isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Wahiba İsminin Sayı Analizi

Wahiba isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

: 0
A: 1
H: 10
İ: 12
B: 2
A: 1

Wahiba isminin numerolojik değeri: 26

Wahiba İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Wahiba İsmi İle Akrostiş Şiirler

www.akrostissiirler.com
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Bu gece korkarım sen olmazsan
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Wahiba İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Wahiba isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Wahiba

Wahiba İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Wahiba isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Wahiba

Wahiba İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Wahiba isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Wahiba

Wahiba İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Wahiba ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Wahiba İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Wahiba ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yardımsever, Girişken, Sakin, Enerjik, Sıcakkanlı olmalarıdır.

Wahiba İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Wahiba ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayalci, Agresif, Panik, Kırılgan, Aşırı Duygusal olmalarıdır.

Wahiba isminin Notasyonları Nelerdir?

Wahiba isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

W:
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
B: Bolu
A: Adana

Wahiba Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: İki Ve
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
B: Behçet
A: Ahmet

Wahiba isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: Whiskey
A: Alfa
H: Hotel
İ:
B: Bravo
A: Alfa

Wahiba isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: İki Ve
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
B: Burak
A: Aydın

Wahiba İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Wahiba ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Wahiba ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Wahiba ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Wahiba İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.