İsim Arama

Veronika İsminin Anlamı Nedir? Veronika Ne Demek?

Veronika ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Veronika isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Veronika isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Veronika isminin anlamı nedir? Veronika ne demek?

Veronika isminin anlamı nedir?
  • Veronika isminin cinsiyeti: Kız
  • Veronika isminin kökeni: Yunanca
  • Veronika isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Veronika ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Veronika ismindeki harf sayısı: 8
  • Veronika isminin rengi: Pembe
  • Veronika isminin nitelikeri: Dinibütün, Çalışkan, Komik, Pozitif, Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Veronika

Veronika isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Veronika ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Veronika isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Veronika İsmiyle Uyumlu İsimler

Veronika İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Faika, Lilika, Verda, Lahika, Barika, Şaika, Kalika, Şefika, Saika, Müşfika

Veronika İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vergi, Verdî, Vergin, Verşan, Veral, Verim, Vergili, Chaika, Elika

Veronika ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Veronika İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Veronika İsmi Konulabilir Mi?

Veronika isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Veronika isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Veronika İsmi Caiz Mi?

Veronika ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Veronika isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Veronika İsminin Özellikleri

Veronika isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Veronika İsminin Sayı Analizi

Veronika isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
E: 6
R: 21
O: 18
N: 17
İ: 12
K: 14
A: 1

Veronika isminin numerolojik değeri: 116

Veronika İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Veronika İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığın bile bana neşe veriyor
En güzel bağda gonca sen gül sen
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Ama inadına seveceğiz bir yarim

Veronika İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Veronika isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Veronika

Veronika İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Veronika isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Veronika

Veronika İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Veronika isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Veronika

Veronika İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Veronika ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Veronika İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Veronika ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Duygusal, Maceracı, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Girişken olmalarıdır.

Veronika İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Veronika ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, Agresif olmalarıdır.

Veronika isminin Notasyonları Nelerdir?

Veronika isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
A: Adana

Veronika Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
A: Ahmet

Veronika isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar
N: November
İ:
K: Kilo
A: Alfa

Veronika isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
E: Engin
R: Reis
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
A: Aydın

Veronika İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Veronika ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Veronika ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Veronika ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Veronika İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.