İsim Arama

Us İsminin Anlamı

Us isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Us isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Us isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Us isminin anlamı nedir? Us ne demek?

  • Us isminin cinsiyeti: Erkek
  • Us isminin kökeni: Türkçe
  • Us isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Us ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Us ismindeki harf sayısı: 2
  • Us isminin rengi: Mavi
  • Us isminin nitelikeri: Modern, Dürüst

Us İsminin Anlamı Nedir? Us Ne Demek?

Us isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Us

Us isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Us ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Us isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Us İsmiyle Uyumlu İsimler

Us İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sabira, Gökduman, Amazonia, Hira, Kristy, Mirele, Habibe, Türkan, Eidel, Ronida

Us İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Adams, Ünlem, Zichri, Urluk, Aviya, Karatan, Bengitaş, Şentürk, Aykurt, Jannes

Us ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Us İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Us İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Us ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Us İsmi Konulabilir Mi?

Us isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Us isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Us İsmi Caiz Mi?

Us ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Us isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Us İsminin Diyanetteki Anlamı

Us isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Us isminin anlamı: 1. Akıl, zekâ. 2. Yarar, çıkar. 3. Sessiz, yavaş.

Us İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Us ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Us ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Us ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Us ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Us İsminin Özellikleri

Us isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Us İsminin Sayı Analizi

Us isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
S: 22

Us isminin numerolojik değeri: 47

Us İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 2 olanlar: DUYGUSAL

Karakterinin en belirgin özelliği duygusallık.Hayatına duygularınla yön veriyorsun.Önemli kararlar alırken bile mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Ancak sezgilerin güçlü olduğu için çoğunlukla doğru kararlar alıyorsun.Hayatın temelinin 'sevgi' olduğuna inanıyorsun.Felsefen sevmek ve sevilmek.Kimseden nefret etmemek başlıca kuralın.Sevgini olabildiğince çok insana vermek istiyorsun.İnsanlar da seni seviyor.Duygusallığın iş yaşamını da etkiliyor.Sevmediğin ve insanlığa yararlı olamadığın işlerde çalışmak istemiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise sonsuz aşk ve sadakat

Us İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ummadığım anda kaybolursun..
Sevmek için yar gerekli derler

Us İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Us isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Us

Us İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Us isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Us

Us İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Us isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Us

Us İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Us isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Us isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Us isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Us isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Us isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Us isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Us İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Usher: Amerikalı müzisyen, şarkıcı. Gerçek adı Usher Raymond'dır. Yeteneğiyle küçük yaşlarda dikkat çeken Usher kısa zamandaR&B türünün en gözde sanatçıları arasına girdi. Grammy ve MTV ödüllerine doymayan ve Yeah! adlı single'ıyla tüm dünyanın tanıdığı bir isim olan Usher, oyuncu olarak da başarılı performanslar sergilemiş ve birçok filmle birlikte ünlü Broadway müzikali “Chicago”da da sahne almıştır. 14 Ekim 1978'deDallas, Texas, Amerika'da dünyaya geldi. Jonetta Patton ve Usher Terry Raymond III'ın ...
  • Usain Bolt: Dünyanın en hızlı adamıUsain Bolt, 21 Ağustos 1986 tarihindeJamaika’da Trelawny'ye bağlı Sherwood Content kasabasında Jennifer ve Wellesley Bolt çiftinin oğlu olarakdoğmuştur. Sadeeki adında bir erkek kardeşi ve Sherine adında da bir kız kardeşi vardır.Waldensia İlköğretim Okulunda okudu. Daha ilkokulda iken 100 metre mesafeyi en hızlı koşan öğrenci idi. Liseyi William Knibb Memorial Lisesinde okurken spor ve atletizm ile ilgilenmeye devam etti. Kriket ve futbola ilgi duymasına karşın, eski bir ...
Us İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Us ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Us İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Us ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Us isminin Notasyonları Nelerdir?

Us isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
S: Sinop

Us Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
S: Serhat

Us isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
S: Sierra

Us isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
S: Seydi

Us İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Us ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Us ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Us ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Us İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

us isminin numerolojisi, us isminin enerjisi, us isminin arapça yazlışı, us isminin hikayesi, us isminin burcu, us isminin uğurlu sayısı, us isminin ebced değeri, us isminin rengi, us isminin harf analizi