İsim Arama

Ulvi İsminin Anlamı Nedir? Ulvi Ne Demek?

Ulvi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ulvi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ulvi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ulvi isminin anlamı nedir? Ulvi ne demek?

Ulvi isminin anlamı nedir?
  • Ulvi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ulvi isminin kökeni: Arapça
  • Ulvi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ulvi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ulvi ismindeki harf sayısı: 4
  • Ulvi isminin rengi: Mavi
  • Ulvi isminin nitelikeri: Modern, Gösterişli, Dinibütün, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ulvi

Ulvi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ulvi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Ulvi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ulvi İsmiyle Uyumlu İsimler

Ulvi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ulviye, Selvi

Ulvi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ulvi

Ulvi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ulvi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ulvi İsmi Konulabilir Mi?

Ulvi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ulvi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ulvi İsmi Caiz Mi?

Ulvi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ulvi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ulvi İsminin Özellikleri

Ulvi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ulvi İsminin Sayı Analizi

Ulvi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
L: 15
V: 27
İ: 12

Ulvi isminin numerolojik değeri: 79

Ulvi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ulvi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Unutur beni kader senin yokluğunda..
Lale sümbül kokulu yürek yaramsın
Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
İçimizde yeşersin umut tohumları

Ulvi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ulvi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ulvi

Ulvi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ulvi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ulvi

Ulvi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ulvi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ulvi

Ulvi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Ulvi Uraz: Ulvi Uraz,1921 yılında doğmuştur. Yüksek öğrenimini, Ankara Devlet Konservatuarında 1943 yılındatamamladı. Aslen Trabzon’ludur. Ünlü yazar Murat Uraz'ın oğludur. Devlet Tiyatrosu’ndaantacı kadın (1947), Köşebaşı (1948), Şamdancı, Cimri, On İkinci Gece (1949), Yalancı, Scapin’in Dolapları (1950), Tüccar, Hamlet (1952, vb. oyunlar oynadı.Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışırken bir yandan da konservatuvar da ders verdi.1953 yılında Tiyatro bilgi ve görgüsünü arttırmak için eşi piyanist Selçuk Uraz i...
  • Ulvi Cemal Erkin: Çağdaş müziğin gelişmesinde önemli katlıları olan bestecinin en tanınmış yapıtı “Köçekçeler” (1943) süiti olmuştur. Duyun-u Umumiye Komiserlik Kalemi Müdürü, Mehmet Cemal Bey’in ve piyanoyu iyi çalan Nesibe Hanım’ın oğlu olarak 1906 yılında istanbul’da dünyaya geldi.İlk piyano ve solfej derslerini annesinden aldı.Yedi yaşındayken Adinolfi’den piyano dersleri almaya başladı.1914 yılında Galatasaray Lisesi’ne başladı.Okuldaki müzik gösterilerine katılıyor, piyano çalıyor ve insanlar tarafından beğ...
  • Ulvi Alacakaptan: Hayat Bilgisi dizisinin Cumhur HocasıUlvi Alacakaptan, 1949 yılındaistanbul’da doğmuştur. Anne babası doktor idi. 2 kardeşi vardır. Babasının adı Ercüment Hakkı Alacakaptan’dır. Ünlü tiyatrocu Muammer Karaca büyük dayısıdır. İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi Şişli Yüksek Okulu İşletmecilik bölümünden mezun oldu. 9 yaşında iken 1958 yılında İstanbul Radyosu Çocuk Kulübü'ne seçildi ve 1967'ye kadar İstanbul Radyosu'nda çalıştı. Genco Erkal’ın kurduğu Dostlar Tiyatrosunda 1969 - 1971 yılla...
Ulvi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ulvi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Yetenekli, Sportmen, Enerjik olmalarıdır.

Ulvi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ulvi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Obur, Umursamaz, Kırılgan olmalarıdır.

Ulvi isminin Notasyonları Nelerdir?

Ulvi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
L: Lüleburgaz
V: Van
İ: İzmir

Ulvi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
L: Lokum
V: Vehbi
İ: İrfan

Ulvi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
L: Lima
V: Victor
İ:

Ulvi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
L: Levent
V: Vatan
İ: İstif

Ulvi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ulvi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ulvi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ulvi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ulvi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.