İsim Arama

Uldız İsminin Anlamı Nedir? Uldız Ne Demek?

Uldız ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Uldız isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Uldız isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Uldız isminin anlamı nedir? Uldız ne demek?

Uldız isminin anlamı nedir?
  • Uldız isminin cinsiyeti: Erkek
  • Uldız isminin kökeni: Türkçe
  • Uldız isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Uldız ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Uldız ismindeki harf sayısı: 5
  • Uldız isminin rengi: Mavi
  • Uldız isminin nitelikeri: Modern, Gösterişli, Agresif, Zeki, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Uldız

Uldız isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Uldız ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Uldız isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Uldız İsmiyle Uyumlu İsimler

Uldız İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yıldız, Taçlıyıldız, Yaldız

Uldız İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uldız, Eryıldız

Uldız ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Uldız İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Uldız İsmi Konulabilir Mi?

Uldız isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Uldız isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Uldız İsmi Caiz Mi?

Uldız ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Uldız isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Uldız İsminin Özellikleri

Uldız isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Uldız İsminin Sayı Analizi

Uldız isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
L: 15
D: 5
I: 11
Z: 29

Uldız isminin numerolojik değeri: 85

Uldız İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Uldız İsmi İle Akrostiş Şiirler

Usul usul gelsem sana
Lafta sözde değildi sana sevdam
Dertleri atıp bir kenara
Irak yollarım inan seninle yakın olacak
Zor değil inan yarim yarın bizimdir

Uldız İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Uldız isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Uldız

Uldız İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Uldız isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Uldız

Uldız İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Uldız isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Uldız

Uldız İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Uldız ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Uldız İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Uldız ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Yetenekli, Güçlü, Hassas, Bilimsel olmalarıdır.

Uldız İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Uldız ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Obur, Güçsüz, Polyanacı, Hurafeci olmalarıdır.

Uldız isminin Notasyonları Nelerdir?

Uldız isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
L: Lüleburgaz
D: Denizli
I: Isparta
Z: Zonguldak

Uldız Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
L: Lokum
D: Davut
I: Irmak
Z: Zühtü

Uldız isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
L: Lima
D: Delta
I: India
Z: Zulu

Uldız isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
L: Levent
D: Deniz
I: Irmak
Z: Zuhal

Uldız İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Uldız ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Uldız ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Uldız ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Uldız İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.