İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Turgay İsminin Anlamı Nedir?

  • Turgay isminin cinsiyeti: Erkek
  • Turgay isminin kökeni: Türkçe
  • Turgay isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Turgay ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Turgay ismindeki harf sayısı: 6
  • Turgay isminin rengi: Mavi
  • Turgay isminin nitelikeri: Romantik, Modern, Komik, Tembel, İnatçı, Maceracı

Turgay İsminin Anlamı

Turgay isminin anlamı nedir?

Turgay isminin anlamı nedir, Turgay ne demektir, Turgay ne anlama gelir, Turgay manası nedir?

Turgay İsminin Analizi

Turgay isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Turgay ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Turgay İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Turgay İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Turgay İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Turgay İsminin Özellikleri

Turgay isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Turgay İsminin Diyanetteki Anlamı

Turgay isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Turgay isminin anlamı: Çayırkuşu / Toygar

Turgay İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Turgay ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Turgay ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Turgay ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Turgay ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Turgay İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Turgay ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Turgay İsmi Konulabilir Mi?

Turgay ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Turgay isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Turgay İsmi Caiz Mi?

Turgay ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Turgay isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Turgay İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Popüler Erkek İsimleri

Turgay İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan seni seviyorum ben
Uzak durma ne olur hep bu yürekte kal
Rengi ne olursa olsun günün, gecenin
Günler sensiz çekilmez oldu kalbim sarhoştu
Aşk kokan günler için kollarımda olmalısın yar
Yollarım bir tek seni gösterir

Turgay İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Turgay isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Turgay İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Turgay isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Turgay İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Turgay isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Turgay İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Turgay Tanülkü: Kurtlar Vadisi'ndeki Şahin Ağa rolü ile tanındı.Turgay Tanülkü, 18 Temmuz 1953 tarihinde Uşak’da doğmuştur. Tiyatro ile İlkokul sıralarında Halkevlerindeki çalışmalar sırasında tanıştı.70li yıllarda Sinop ve Ulucanlar cezaevlerinde toplam 7 yıl hapis yattı. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümünden 1976 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak görev yapmaya başladı.1970-1971yılları arasında Leningrad'da Leningrad Tiyatro Akademisinde Psikodra...
  • Turgay Ciner: HAVAŞ Hava Alanları ve Yer Hizmetleri A.Ş., Park Holding, Yazeks A.Ş, Cinteks A.Ş., Cinerler Oto Ltd, Park enerji Ltd., Taç Santral AŞ ve Ceytaş AŞ adlı kuruluşların yönetim kurulu başkanlıklarını yapmaktadır. Turgay Ciner, 1 Mart 1956 tarihinde Artvin'in Hopa ilçesinde doğmuştur.Annesinin adı Naciye, babasının adı Hüsnü’dür. Tuncer Ciner adında abisi vardır. Turgay Ciner, uzun yıllar önce Hopa ilçesindeki arazilerini satarak İstanbul’a göçetmiştir.Lise öğrenciliği yıllarında çay ocaklarında çır...
Turgay İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Turgay Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
U: Ufuk
R: Rasim
G: Galip
A: Ahmet
Y: Yahya

Turgay İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Turgay isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
U: Umman
R: Reis
G: Gabya
A: Aydın
Y: Yılmaz

Turgay İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Turgay isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
U: Uniform
R: Romeo
G: Golf
A: Alfa
Y: Yankee

Turgay İsminin TDK Notasyonu

Turgay isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
U: Uşak
R: Rize
G: Giresin
A: Adana
Y: Yozgat

Turgay İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Turgay ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Turgay ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Turgay ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Turgay İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Serhat Adanalı
09.10.2015

Bu isim gerçekten kuran da geçiyor mu? ben sanki geçmiyor diye biliyorum.