İsim Arama

Turab İsminin Anlamı Nedir? Turab Ne Demek?

Turab ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Turab isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Turab isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Turab isminin anlamı nedir? Turab ne demek?

Turab isminin anlamı nedir?
  • Turab isminin cinsiyeti: Erkek
  • Turab isminin kökeni: Arapça
  • Turab isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Turab ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Turab ismindeki harf sayısı: 5
  • Turab isminin rengi: Mavi
  • Turab isminin nitelikeri: Romantik, Modern, Komik, İnatçı, Sevimli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Turab

Turab isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Turab ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.

Turab isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Turab İsmiyle Uyumlu İsimler

Turab İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Serab, Turna, Turhatun, Turfa

Turab İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Turkan, Tura, Turan, Zurab, Turgut, Turcan, Turalp, Turgay, Merab, Turbay

Turab ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Turab İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Turab İsmi Konulabilir Mi?

Turab isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Turab isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Turab İsmi Caiz Mi?

Turab ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Turab isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Turab İsminin Özellikleri

Turab isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Turab İsminin Sayı Analizi

Turab isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
U: 25
R: 21
A: 1
B: 2

Turab isminin numerolojik değeri: 73

Turab İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Turab İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tenin kokusu gitmedi hala
Unutmadım hiç seni
Rengarenk bir hayat bizim de olur elbet
Aşkımı gör bana her bakışta…
Benimde gülmek sevmek hakkımdır

Turab İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Turab isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Turab

Turab İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Turab isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Turab

Turab İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Turab isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Turab

Turab İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Turabi Çamkıran: Turabi Çamkıran, 1988 yılında Mersin, Erdemli’de doğmuştur. Çocukluğu Mersinde geçti. Lise öğrenimini de Mersin’de tamamladı. Lise yıllarında Break Dansa merak salan Turabi bu yeteneğini geliştirmek için Güzel sanatlar bölümüne kaydoldu. Mersin üniversitesi güzel sanatlar bölümünden mezun oldu. Hiphop Street Dans haricinde Break Da yapabiliyor. Zaman zaman isteyenlere özel Street dans eğitimi de verdi. Çocukluk yıllarında yaşadığı çevrenin etkisiyle dövüş sporlarına merak saldı.Turabi Çamkıran, ...
Turab İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Turab ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Misafirperver, Maceracı, Girişken, Sıcakkanlı olmalarıdır.

Turab İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Turab ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Aceleci, Gaddar, Agresif, Aşırı Duygusal olmalarıdır.

Turab isminin Notasyonları Nelerdir?

Turab isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
U: Uşak
R: Rize
A: Adana
B: Bolu

Turab Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet
B: Behçet

Turab isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa
B: Bravo

Turab isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
U: Umman
R: Reis
A: Aydın
B: Burak

Turab İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Turab ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Turab ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Turab ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Turab İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.