İsim Arama

Thisbe İsminin Anlamı Nedir? Thisbe Ne Demek?

Thisbe ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thisbe isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thisbe isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thisbe isminin anlamı nedir? Thisbe ne demek?

Thisbe isminin anlamı nedir?
  • Thisbe isminin cinsiyeti: Kız
  • Thisbe isminin kökeni: Yunanca
  • Thisbe isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thisbe ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thisbe ismindeki harf sayısı: 6
  • Thisbe isminin rengi: Pembe
  • Thisbe isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Yaramaz, Dürüst, Sevimli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thisbe

Thisbe isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thisbe ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Thisbe isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thisbe İsmiyle Uyumlu İsimler

Thisbe İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thirza, Thira, Thisbe, Thia, Thina, Thirsa

Thisbe İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thisbe ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thisbe İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thisbe İsmi Konulabilir Mi?

Thisbe isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thisbe isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thisbe İsmi Caiz Mi?

Thisbe ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thisbe isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thisbe İsminin Özellikleri

Thisbe isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Thisbe İsminin Sayı Analizi

Thisbe isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
İ: 12
S: 22
B: 2
E: 6

Thisbe isminin numerolojik değeri: 76

Thisbe İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Thisbe İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.
Bu gece korkarım sen olmazsan
En çok istediğim sensin sevdiğim

Thisbe İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thisbe isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thisbe

Thisbe İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thisbe isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thisbe

Thisbe İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thisbe isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thisbe

Thisbe İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thisbe ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thisbe İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thisbe ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Enerjik, Espirili, Sıcakkanlı, Duygusal olmalarıdır.

Thisbe İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thisbe ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Kırılgan, Baskıcı, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Thisbe isminin Notasyonları Nelerdir?

Thisbe isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
İ: İzmir
S: Sinop
B: Bolu
E: Edirne

Thisbe Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
İ: İrfan
S: Serhat
B: Behçet
E: Ekrem

Thisbe isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
İ:
S: Sierra
B: Bravo
E: Echo

Thisbe isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
İ: İstif
S: Seydi
B: Burak
E: Engin

Thisbe İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thisbe ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thisbe ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thisbe ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thisbe İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.