İsim Arama

Theta İsminin Anlamı Nedir? Theta Ne Demek?

Theta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Theta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Theta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Theta isminin anlamı nedir? Theta ne demek?

Theta isminin anlamı nedir?
  • Theta isminin cinsiyeti: Kız
  • Theta isminin kökeni: Yunanca
  • Theta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Theta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Theta ismindeki harf sayısı: 5
  • Theta isminin rengi: Pembe
  • Theta isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Theta

Theta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Theta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Theta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Theta İsmiyle Uyumlu İsimler

Theta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theophaneia, Theona, Theano, Thelka, Aneta, Theola, Margareta, Thecla, Rheta, Theophania

Theta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Therius, Theos, Thessaly, Thessalonica, Theophilus, Theociymenus, Theros, Theodor, Theran, Theodore

Theta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Theta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Theta İsmi Konulabilir Mi?

Theta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Theta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Theta İsmi Caiz Mi?

Theta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Theta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Theta İsminin Özellikleri

Theta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Theta İsminin Sayı Analizi

Theta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
T: 24
A: 1

Theta isminin numerolojik değeri: 65

Theta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Theta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Her tarafta seni arar dururum çiçeğim
Elleri elinde olmalı yarin derler
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Theta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Theta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Theta

Theta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Theta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Theta

Theta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Theta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Theta

Theta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Theta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Theta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Theta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Theta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Theta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Theta isminin Notasyonları Nelerdir?

Theta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
T: Tokat
A: Adana

Theta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
T: Temel
A: Ahmet

Theta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
T: Tanfo
A: Alfa

Theta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
T: Turgut
A: Aydın

Theta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Theta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Theta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Theta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Theta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.