İsim Arama

Thera İsminin Anlamı Nedir? Thera Ne Demek?

Thera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thera isminin anlamı nedir? Thera ne demek?

Thera isminin anlamı nedir?
  • Thera isminin cinsiyeti: Kız
  • Thera isminin kökeni: Yunanca
  • Thera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thera ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thera ismindeki harf sayısı: 5
  • Thera isminin rengi: Pembe
  • Thera isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thera

Thera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Thera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thera İsmiyle Uyumlu İsimler

Thera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theokleia, Theophilia, Hemera, Vera, Theodora, Sera, Theophania, Theadora, Mavera, Jazeera

Thera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Chimera, Beera, Theodore, Theros, Theos, Theran, Thessaly, Theociymenus, Theo, Therius

Thera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thera İsmi Konulabilir Mi?

Thera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thera İsmi Caiz Mi?

Thera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thera İsminin Özellikleri

Thera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Thera İsminin Sayı Analizi

Thera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
R: 21
A: 1

Thera isminin numerolojik değeri: 62

Thera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Thera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Hasret kalsada kalbin yine dönermisin bana
Evet gerçek sevda sende gizliymiş
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Thera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thera

Thera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thera

Thera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thera

Thera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Thera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Thera isminin Notasyonları Nelerdir?

Thera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Thera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Thera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Thera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Thera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.