İsim Arama

Theos İsminin Anlamı Nedir? Theos Ne Demek?

Theos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Theos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Theos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Theos isminin anlamı nedir? Theos ne demek?

Theos isminin anlamı nedir?
  • Theos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Theos isminin kökeni: Yunanca
  • Theos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Theos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Theos ismindeki harf sayısı: 5
  • Theos isminin rengi: Mavi
  • Theos isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Theos

Theos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Theos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Theos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Theos İsmiyle Uyumlu İsimler

Theos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theophilia, Theophaneia, Theokleia, Theresia, Themis, Thekla, Theano, Thecla, Theresa, Thelka

Theos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theodon, Rheos, Theos, Theodore, Theros, Theociymenus, Theophilus, Timotheos, Thessaly, Theodor

Theos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Theos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Theos İsmi Konulabilir Mi?

Theos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Theos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Theos İsmi Caiz Mi?

Theos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Theos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Theos İsminin Özellikleri

Theos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Theos İsminin Sayı Analizi

Theos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
O: 18
S: 22

Theos isminin numerolojik değeri: 80

Theos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Theos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Theos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Theos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Theos

Theos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Theos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Theos

Theos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Theos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Theos

Theos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Theos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Theos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Theos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Theos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Theos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Theos isminin Notasyonları Nelerdir?

Theos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
O: Ordu
S: Sinop

Theos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
O: Osman
S: Serhat

Theos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
O: Oscar
S: Sierra

Theos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
O: Oruç
S: Seydi

Theos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Theos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Theos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Theos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Theos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.