İsim Arama

Tecelli İsminin Anlamı Nedir? Tecelli Ne Demek?

Tecelli ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tecelli isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tecelli isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tecelli isminin anlamı nedir? Tecelli ne demek?

Tecelli isminin anlamı nedir?
  • Tecelli isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tecelli isminin kökeni: Arapça
  • Tecelli isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tecelli ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tecelli ismindeki harf sayısı: 7
  • Tecelli isminin rengi: Mavi
  • Tecelli isminin nitelikeri: Romantik, Çalışkan, Huysuz, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tecelli

Tecelli isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tecelli ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Tecelli isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tecelli İsmiyle Uyumlu İsimler

Tecelli İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tecer, Tecla, Elli

Tecelli İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gilli, Tecelli, Teceren, Tecimer, Tecir, Tecimen, Gemalli, Tezelli, Tecim, Tecen

Tecelli ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tecelli İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tecelli İsmi Konulabilir Mi?

Tecelli isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tecelli isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tecelli İsmi Caiz Mi?

Tecelli ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tecelli isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tecelli İsminin Özellikleri

Tecelli isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tecelli İsminin Sayı Analizi

Tecelli isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
E: 6
C: 3
E: 6
L: 15
L: 15
İ: 12

Tecelli isminin numerolojik değeri: 81

Tecelli İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Tecelli İsmi İle Akrostiş Şiirler

Teslim olduğum günden bu yana kalbim seninle atıyor
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Canımdan inan veririm sana
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Lale gül kokulum sevdiğim benim
Lale gül kokulum sevdiğim benim
İçinden at tüm hüzünleri

Tecelli İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tecelli isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tecelli

Tecelli İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tecelli isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tecelli

Tecelli İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tecelli isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tecelli

Tecelli İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tecelli ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tecelli İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tecelli ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Duygusal, Soğukkanlı, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Tecelli İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tecelli ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gereksiz İnatçı, Tembel, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Tecelli isminin Notasyonları Nelerdir?

Tecelli isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
E: Edirne
C: Ceyhan
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Tecelli Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
E: Ekrem
C: Cemal
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan

Tecelli isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
E: Echo
C: Charlie
E: Echo
L: Lima
L: Lima
İ:

Tecelli isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
E: Engin
C: Cemal
E: Engin
L: Levent
L: Levent
İ: İstif

Tecelli İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tecelli ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tecelli ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tecelli ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tecelli İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.