İsim Arama

Tasnim İsminin Anlamı Nedir? Tasnim Ne Demek?

Tasnim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tasnim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tasnim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tasnim isminin anlamı nedir? Tasnim ne demek?

Tasnim isminin anlamı nedir?
  • Tasnim isminin cinsiyeti: Kız
  • Tasnim isminin kökeni: Arapça
  • Tasnim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tasnim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tasnim ismindeki harf sayısı: 6
  • Tasnim isminin rengi: Pembe
  • Tasnim isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Dürüst, Misafirperver, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tasnim

Tasnim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tasnim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Tasnim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tasnim İsmiyle Uyumlu İsimler

Tasnim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tasvir, Dodanim, Tasnim, Tasha

Tasnim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Taso, Münim, Tassos, Taslim

Tasnim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tasnim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tasnim İsmi Konulabilir Mi?

Tasnim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tasnim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tasnim İsmi Caiz Mi?

Tasnim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tasnim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tasnim İsminin Özellikleri

Tasnim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Tasnim İsminin Sayı Analizi

Tasnim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
S: 22
N: 17
İ: 12
M: 16

Tasnim isminin numerolojik değeri: 92

Tasnim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Tasnim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Saklarım seni en derin’de.
Ne olur sende benimle hep benim ol
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Tasnim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tasnim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tasnim

Tasnim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tasnim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tasnim

Tasnim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tasnim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tasnim

Tasnim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tasnim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tasnim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tasnim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Espirili, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Tasnim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tasnim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Tasnim isminin Notasyonları Nelerdir?

Tasnim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
S: Sinop
N: Niğde
İ: İzmir
M: Muş

Tasnim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
S: Serhat
N: Nizam
İ: İrfan
M: Mehmet

Tasnim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
S: Sierra
N: November
İ:
M: Mike

Tasnim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
S: Seydi
N: Neptün
İ: İstif
M: Merih

Tasnim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tasnim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tasnim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tasnim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tasnim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.