İsim Arama

Tasha İsminin Anlamı Nedir? Tasha Ne Demek?

Tasha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tasha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tasha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tasha isminin anlamı nedir? Tasha ne demek?

Tasha isminin anlamı nedir?
  • Tasha isminin cinsiyeti: Kız
  • Tasha isminin kökeni: Yunanca
  • Tasha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tasha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tasha ismindeki harf sayısı: 5
  • Tasha isminin rengi: Pembe
  • Tasha isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Dürüst, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tasha

Tasha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tasha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Tasha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tasha İsmiyle Uyumlu İsimler

Tasha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tasha, Alisha, Aaeesha, Divsha, Myiesha, Dasha, Basha, Ayisha, Natasha, Alesha

Tasha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tassos, Elisha, Taso, Pasha, Baasha, Abrasha, Birsha, Taslim, Abisha, Alyosha

Tasha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tasha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tasha İsmi Konulabilir Mi?

Tasha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tasha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tasha İsmi Caiz Mi?

Tasha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tasha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tasha İsminin Özellikleri

Tasha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Tasha İsminin Sayı Analizi

Tasha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
S: 22
H: 10
A: 1

Tasha isminin numerolojik değeri: 58

Tasha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tasha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Artık seninim ve seninleyim
Seni seviyorum inan Barlasım
Hasret ile seni bekliyorum ben
Artık seninim ve seninleyim

Tasha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tasha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tasha

Tasha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tasha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tasha

Tasha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tasha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tasha

Tasha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tasha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tasha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tasha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Espirili, Sakin olmalarıdır.

Tasha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tasha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Baskıcı, Panik olmalarıdır.

Tasha isminin Notasyonları Nelerdir?

Tasha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Tasha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Tasha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Tasha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Tasha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tasha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tasha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tasha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tasha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.