İsim Arama

Tarique İsminin Anlamı Nedir? Tarique Ne Demek?

Tarique ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tarique isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tarique isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tarique isminin anlamı nedir? Tarique ne demek?

Tarique isminin anlamı nedir?
  • Tarique isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tarique isminin kökeni: Arapça
  • Tarique isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tarique ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tarique ismindeki harf sayısı: 7
  • Tarique isminin rengi: Mavi
  • Tarique isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Komik, Yaramaz, Akıllı, Modern, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tarique

Tarique isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tarique ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
:
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Tarique isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tarique İsmiyle Uyumlu İsimler

Tarique İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Taruh, Tara, Tarımbike, Tarçın

Tarique İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tarhun, Tarek, Tarhan, Tarı, Tarduk, Tarif, Tardu, Tarkan, Tarık, Tarick

Tarique ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tarique İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tarique İsmi Konulabilir Mi?

Tarique isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tarique isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tarique İsmi Caiz Mi?

Tarique ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tarique isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tarique İsminin Özellikleri

Tarique isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tarique İsminin Sayı Analizi

Tarique isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
R: 21
İ: 12
: 0
U: 25
E: 6

Tarique isminin numerolojik değeri: 89

Tarique İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Tarique İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.

Tarique İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tarique isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tarique

Tarique İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tarique isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tarique

Tarique İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tarique isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tarique

Tarique İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tarique ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tarique İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tarique ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Maceracı, Enerjik, Düşünceli, Misafirperver, Duygusal olmalarıdır.

Tarique İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tarique ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Sessiz, Aceleci, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Tarique isminin Notasyonları Nelerdir?

Tarique isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
Q:
U: Uşak
E: Edirne

Tarique Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
Q: Kömür
U: Ufuk
E: Ekrem

Tarique isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo
İ:
Q: Quebec
U: Uniform
E: Echo

Tarique isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
Q: Kömür
U: Umman
E: Engin

Tarique İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tarique ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tarique ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tarique ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tarique İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.