İsim Arama

Tarek İsminin Anlamı Nedir? Tarek Ne Demek?

Tarek ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tarek isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tarek isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tarek isminin anlamı nedir? Tarek ne demek?

Tarek isminin anlamı nedir?
  • Tarek isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tarek isminin kökeni: Arapça
  • Tarek isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tarek ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tarek ismindeki harf sayısı: 5
  • Tarek isminin rengi: Mavi
  • Tarek isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Komik, Çalışkan, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tarek

Tarek isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tarek ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Tarek isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tarek İsmiyle Uyumlu İsimler

Tarek İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tara, Tarçın, Taruh, Tarımbike

Tarek İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tarek, Tarman, Tarhan, Tarduk, Tarif, Alpyürek, Targan, Tarımer, İyiyürek, Tarı

Tarek ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tarek İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tarek İsmi Konulabilir Mi?

Tarek isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tarek isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tarek İsmi Caiz Mi?

Tarek ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tarek isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tarek İsminin Özellikleri

Tarek isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tarek İsminin Sayı Analizi

Tarek isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
R: 21
E: 6
K: 14

Tarek isminin numerolojik değeri: 66

Tarek İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tarek İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
En büyük sevdam sensin ey yarim
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen

Tarek İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tarek isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tarek

Tarek İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tarek isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tarek

Tarek İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tarek isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tarek

Tarek İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tarek ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tarek İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tarek ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Maceracı, Duygusal, Romantik olmalarıdır.

Tarek İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tarek ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Kıskanç olmalarıdır.

Tarek isminin Notasyonları Nelerdir?

Tarek isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
K: Kars

Tarek Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
K: Kadri

Tarek isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
K: Kilo

Tarek isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
K: Kalyon

Tarek İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tarek ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tarek ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tarek ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tarek İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.