İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Tanju İsminin Anlamı Nedir?

  • Tanju isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tanju isminin kökeni: Türkçe
  • Tanju isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tanju ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Tanju ismindeki harf sayısı: 5
  • Tanju isminin rengi: Mavi

Tanju İsminin Anlamı Nedir?

Tanju isminin anlamı nedir?

Tanju isminin anlamı nedir, Tanju ne demektir, Tanju ne anlama gelir, Tanju manası nedir?

Tanju İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Tanju ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Tanju İsmi Konulabilir Mi?

Tanju ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tanju isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tanju İsmi Caiz Mi?

Tanju ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tanju isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Tanju İsminin Analizi

Tanju isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tanju ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Tanju İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tanju İsminin Özellikleri

Tanju isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tanju İsminin Numerolojisi

Tanju isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
N: 17
J: 13
U: 25

Tanju isminin numerolojik değeri: 80

Tanju İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tanju İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni çok seviyorum
Aşkın şarabını senin kadehinden içtim
Ne olur geri dön canım Dilanım
Jargonu bozulmuş bu dünyada
Uzak diyarlardan kokun gelir, sen gelmezsin

Tanju İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tanju isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tanju İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tanju isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tanju İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tanju isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tanju İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Tanju Gürsu: Tanju Gürsu, 27 Ekim 1938 tarihinde TMO memuru Hayati ve Mediha Gürsu çiftinin 5 çocuğundan biri olarak Trabzon’un İskenderpaşa Mahallesi'nde doğmuştu...
  • Tanju Korel: Tanju Korel, 10 Ekim 1944 tarihinde istanbul'da doğmuştur. Liseyi Galatasaray Lisesi'nde okudu, mezun olduktan sonra Fransa'nın Gronoble şehrindeki Gr...
  • Tanju Okan: Türk ses sanatçısı ,müzisyen ,sinema oyuncusu. Melankolik tarzı ve güçlü sesiyle,Türk pop müziğinin köşe taşlarından biri haline gelmiş olan sanatçı ,...
Tanju İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Tanju Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
N: Nizam
J: Jale
U: Ufuk

Tanju İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Tanju isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
N: Neptün
J: Jale
U: Umman

Tanju İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Tanju isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
N: November
J: Juliet
U: Uniform

Tanju İsminin TDK Notasyonu

Tanju isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
N: Niğde
J: Jandarma
U: Uşak

Tanju İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tanju ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tanju ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tanju ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Tanju İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Yalın
24.04.2018

Çokkkkk ıyı.