İsim Arama

Tanju İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Tanju isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Tanju isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tanju isminin anlamı nedir? Tanju ne demek?

  • Tanju isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tanju isminin kökeni: Türkçe
  • Tanju isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tanju ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Tanju ismindeki harf sayısı: 5
  • Tanju isminin rengi: Mavi
  • Tanju isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Misafirperver, Mutlu, Modern

Tanju İsminin Anlamı Nedir? Tanju Ne Demek?

Tanju isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Tanju İsminin Analizi

Tanju isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tanju ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Tanju İsminin Harf ve Sayı Analizi

Tanju isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tanju İsmiyle Uyumlu İsimler

Tanju İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tangül, Tanyeri, Tanelgin, Tansu, Tandan, Tanay, Tanitha, Tanses, Tanem, Tanyel

Tanju İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tanaçar, Tanla, Tanık, Tanboğa, Taner, Tanış, Tanır, Tanrıkulu, Tanaltay, Tancan

Tanju ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tanju İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tanju İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Tanju ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Tanju İsmi Konulabilir Mi?

Tanju isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tanju isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tanju İsmi Caiz Mi?

Tanju ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tanju isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tanju İsminin Diyanetteki Anlamı

Tanju isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Tanju isminin anlamı: Türk imparatorlarına Çinlilerce verilen ad

Tanju İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Tanju ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Tanju ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Tanju ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Tanju ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Tanju İsminin Özellikleri

Tanju isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tanju İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tanju İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tutsak olmuştum bir kere senin sevgine AŞK dediği böyle bir şey değil mi
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Ne olur bu yüreğin sonsuz aşkı ol
Jestlerimle mimiklerimle
Uzaklardan baktım inan hep mutluluğa

Tanju İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tanju isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tanju

Tanju İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tanju isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tanju

Tanju İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tanju isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tanju

Tanju İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Tanju isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Tanju isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Tanju isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Tanju isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Tanju isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Tanju isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Tanju İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Tanju Gürsu: Tanju Gürsu, 27 Ekim 1938 tarihinde TMO memuru Hayati ve Mediha Gürsu çiftinin 5 çocuğundan biri olarak Trabzon’un İskenderpaşa Mahallesi'nde doğmuştur. İlkokulu, orta okulu ve Liseyi Trabzon’da bitirmiştir. İstanbul Hukuk fakültesinde okudu. Film çevirmeye başlayınca hukuk fakültesini üçüncü sınıfta bırakmış. İstanbul’da okurken Trabzon talebe yurdunda kaldı. 1961 yılında “Fosforlu Oyuna Gelmez” luğuna başlamıştır.İlk filminde oynadıktan sonra, 1962 yılında Ses Dergisi'nin açtığı “Sinema Oyuncu...
  • Tanju Okan: Türk ses sanatçısı ,müzisyen ,sinema oyuncusu. Melankolik tarzı ve güçlü sesiyle,Türk pop müziğinin köşe taşlarından biri haline gelmiş olan sanatçı ,her biri hit olan, onun üzerinde albümeimza atmıştır. Tanju Okan, 27 Ağustos 1938'de İzmir'in Tire ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mehmet İlhan Okanlı, annesi Bedia Sarıalp Hanım'dır. Müzik öğretmeni olan babası Urla'da annesi ile evlendikten sonra tayin olduğu Tire'de Tanju Okan doğmuştur. İlk müzik eğitimini çok iyi piano ve keman çalan babasında...
  • Tanju Korel: Tanju Korel, 10 Ekim 1944 tarihinde istanbul'da doğmuştur. Liseyi Galatasaray Lisesi'nde okudu, mezun olduktan sonra Fransa'nın Gronoble şehrindeki Grenoble Üniversitesi'ne girerek eğitimini sürdürdü. Galatasaray Lisesi'nde öğrenci olduğu yıllarda 1963-1964 yıllarında okul futbol takımının kalecisiydi. Fransa’da da okuduğu sırada üniversitenin futbol takımının kalecisiydi. O kadar formdaydı ki, Fransa Ligi'nin ünlü takımlarından Marsilya'dan transfer teklifi bile almıştı. Üniversiteyi bitiremede...
Tanju İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tanju ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hayalperest, Misafirperver olmalarıdır.

Tanju İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tanju ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kaprisli, Aceleci olmalarıdır.

Tanju isminin Notasyonları Nelerdir?

Tanju isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
N: Niğde
J: Jandarma
U: Uşak

Tanju Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
N: Nizam
J: Jale
U: Ufuk

Tanju isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
N: November
J: Juliet
U: Uniform

Tanju isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
N: Neptün
J: Jale
U: Umman

Tanju İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tanju ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tanju ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tanju ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tanju İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Yalın
24.04.2018

Çokkkkk ıyı.

tanju isminin numerolojisi, tanju isminin enerjisi, tanju isminin arapça yazlışı, tanju isminin hikayesi, tanju isminin burcu, tanju isminin uğurlu sayısı, tanju isminin ebced değeri, tanju isminin rengi, tanju isminin harf analizi