İsim Arama

Takia İsminin Anlamı Nedir? Takia Ne Demek?

Takia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Takia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Takia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Takia isminin anlamı nedir? Takia ne demek?

Takia isminin anlamı nedir?
  • Takia isminin cinsiyeti: Kız
  • Takia isminin kökeni: Arapça
  • Takia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Takia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Takia ismindeki harf sayısı: 5
  • Takia isminin rengi: Pembe
  • Takia isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Hayalperest, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Takia

Takia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Takia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Takia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Takia İsmiyle Uyumlu İsimler

Takia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Takiye, Ikia, Takia, Evdokia, Aikia, Eudokia

Takia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jankia, Takdir, Takiyettin, Taki

Takia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Takia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Takia İsmi Konulabilir Mi?

Takia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Takia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Takia İsmi Caiz Mi?

Takia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Takia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Takia İsminin Özellikleri

Takia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Takia İsminin Sayı Analizi

Takia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
K: 14
İ: 12
A: 1

Takia isminin numerolojik değeri: 52

Takia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Takia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni özlüyorum ben
Aşk oldun sevda oldun mutluluk oldun
Korkularına yenilme.
İçimde yaşattığım büyük aşkımsın Alim
Aşk oldun sevda oldun mutluluk oldun

Takia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Takia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Takia

Takia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Takia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Takia

Takia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Takia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Takia

Takia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Takia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Takia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Takia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Romantik, Enerjik olmalarıdır.

Takia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Takia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Kıskanç, Kırılgan olmalarıdır.

Takia isminin Notasyonları Nelerdir?

Takia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
K: Kars
İ: İzmir
A: Adana

Takia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan
A: Ahmet

Takia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
K: Kilo
İ:
A: Alfa

Takia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif
A: Aydın

Takia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Takia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Takia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Takia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Takia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.