İsim Arama

Tahir İsminin Anlamı Nedir? Tahir Ne Demek?

Tahir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tahir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tahir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tahir isminin anlamı nedir? Tahir ne demek?

Tahir isminin anlamı nedir?
  • Tahir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tahir isminin kökeni: Arapça
  • Tahir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tahir ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Tahir ismindeki harf sayısı: 5
  • Tahir isminin rengi: Mavi
  • Tahir isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tahir

Tahir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tahir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Tahir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tahir İsmiyle Uyumlu İsimler

Tahir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Saphir, Tahire, Mehir, Nehir, Ophir, Tahsine, Tahliye, Tahlia, Tahira, Jawahir

Tahir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tahan, Zahir, Mubashir, Hothir, Fahir, Mahir, Müştehir, Müzahir, Abdüzzahir, Bahir

Tahir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tahir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tahir İsmi Konulabilir Mi?

Tahir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tahir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tahir İsmi Caiz Mi?

Tahir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tahir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tahir İsminin Özellikleri

Tahir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tahir İsminin Sayı Analizi

Tahir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
H: 10
İ: 12
R: 21

Tahir isminin numerolojik değeri: 68

Tahir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tahir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tahammülsüz seviyorum seni birtanem…
Aşka doğru yol alacağız biz
Hasret çektim özledim bekledim seni
İçimizde yeşersin umut tohumları
Rengarenk bir hayat bizim de olur elbet

Tahir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tahir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tahir

Tahir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tahir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tahir

Tahir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tahir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tahir

Tahir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Tahir Elçi: Diyarbakır BARO Başkanı idi.Tahir Elçi, 1966 yılında Şırnak iline bağlı Cizre’de doğmuştur. ilk ve orta öğrenimini Cizre’de tamamladı. 1991 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılından beri Diyaık yapmış,mesleki faaliyetleri ceza ve insan hakları hukuku alanında yoğunlaşmıştır.Kamuoyu gündeminde de kalmış birçok davada mağdurları yurt içindeki mahkemeler ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde temsil etmiştir.Almanya’da bulunan Avrupa Hukuku Akademisinde (ERA)...
Tahir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tahir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Sakin, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Tahir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tahir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Panik, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Tahir isminin Notasyonları Nelerdir?

Tahir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize

Tahir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim

Tahir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
H: Hotel
İ:
R: Romeo

Tahir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
R: Reis

Tahir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tahir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tahir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tahir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tahir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.