İsim Arama

Syna İsminin Anlamı Nedir? Syna Ne Demek?

Syna ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Syna isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Syna isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Syna isminin anlamı nedir? Syna ne demek?

Syna isminin anlamı nedir?
  • Syna isminin cinsiyeti: Kız
  • Syna isminin kökeni: Yunanca
  • Syna isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Syna ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Syna ismindeki harf sayısı: 4
  • Syna isminin rengi: Pembe
  • Syna isminin nitelikeri: Dürüst, Maceracı, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Syna

Syna isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Syna ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Syna isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Syna İsmiyle Uyumlu İsimler

Syna İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Beyna, Layna, Sukeyna, Syna, Aleyna, Ayna, Zayna, Dyna, Grazyna, Shayna

Syna İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Syna ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Syna İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Syna İsmi Konulabilir Mi?

Syna isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Syna isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Syna İsmi Caiz Mi?

Syna ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Syna isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Syna İsminin Özellikleri

Syna isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Syna İsminin Sayı Analizi

Syna isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
Y: 28
N: 17
A: 1

Syna isminin numerolojik değeri: 68

Syna İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Syna İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Yarınlarında görmesende beni
Nefise Neriman Çelebi
Artık bu gönül sadece senindir yar

Syna İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Syna isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Syna

Syna İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Syna isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Syna

Syna İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Syna isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Syna

Syna İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Syna ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Syna İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Syna ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Gezgin, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Syna İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Syna ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Syna isminin Notasyonları Nelerdir?

Syna isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
Y: Yozgat
N: Niğde
A: Adana

Syna Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
Y: Yahya
N: Nizam
A: Ahmet

Syna isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
Y: Yankee
N: November
A: Alfa

Syna isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
Y: Yılmaz
N: Neptün
A: Aydın

Syna İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Syna ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Syna ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Syna ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Syna İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.