İsim Arama

Sunay İsminin Anlamı Nedir? Sunay Ne Demek?

Sunay ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sunay isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sunay isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sunay isminin anlamı nedir? Sunay ne demek?

Sunay isminin anlamı nedir?
  • Sunay isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Sunay isminin kökeni: Türkçe
  • Sunay isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sunay ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Sunay ismindeki harf sayısı: 5
  • Sunay isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Sunay isminin nitelikeri: Dürüst, Modern, Misafirperver, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sunay

Sunay isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sunay ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Sunay isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sunay İsmiyle Uyumlu İsimler

Sunay İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sevinay, Tanay, İlginay, Ürünay, Janay, Benay, Gelenay, Sungu, Selinay, Ronay

Sunay İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Özgünay, Yoğunay, Nay, Ozanay, Sunullah, Sungurtekin, Sunguralp, Okanay, Eranay, Ergünay

Sunay ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sunay İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sunay İsmi Konulabilir Mi?

Sunay isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sunay isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sunay İsmi Caiz Mi?

Sunay ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sunay isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sunay İsminin Özellikleri

Sunay isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sunay İsminin Sayı Analizi

Sunay isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
U: 25
N: 17
A: 1
Y: 28

Sunay isminin numerolojik değeri: 93

Sunay İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sunay İsmi İle Akrostiş Şiirler

Süleyman Celep
Uzak yolları yakın et gülelim artık
Nacizane kalbini istesem..
Aşkı senin yüreğinde tattım ben
Yüreğim yüreğinde hapistir yarim

Sunay İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sunay isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sunay

Sunay İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sunay isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sunay

Sunay İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sunay isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sunay

Sunay İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Sunay Akın: Sunay Akın, 1962 doğumlu şair. Şiir kitaplarının yanında romanları da bulunan şairin 11 ülkeden topladığı oyuncaklardan oluşan bir “Oyuncak Müzesi” var. Sunay Akın, 1962 yılında Trabzon’da doğdu. Akın’ın daha iyi bir eğitim alabilmesi için ailesi şair 10 yaşındayken istanbul’a taşındı. Koşuyolu Lisesi’ni bitirdi ve lisans derecesini 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Coğrafya Fakültesi’nden aldı. Akın ilk şiirini 9 yaşındayken bir metoroloji çalışanının kızına yazmıştı. Şiiri kızın evindeki balk...
Sunay İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sunay ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Misafirperver, Sağduyu Sahibi, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Sunay İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sunay ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Sunay isminin Notasyonları Nelerdir?

Sunay isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
U: Uşak
N: Niğde
A: Adana
Y: Yozgat

Sunay Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
U: Ufuk
N: Nizam
A: Ahmet
Y: Yahya

Sunay isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
U: Uniform
N: November
A: Alfa
Y: Yankee

Sunay isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
U: Umman
N: Neptün
A: Aydın
Y: Yılmaz

Sunay İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sunay ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sunay ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sunay ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sunay İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Sunay
07.03.2018

Menimde ismim sunay. Ismim ile qurur duyuyorum.