İsim Arama

Sumehra İsminin Anlamı Nedir? Sumehra Ne Demek?

Sumehra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sumehra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sumehra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sumehra isminin anlamı nedir? Sumehra ne demek?

Sumehra isminin anlamı nedir?
  • Sumehra isminin cinsiyeti: Kız
  • Sumehra isminin kökeni: Arapça
  • Sumehra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sumehra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sumehra ismindeki harf sayısı: 7
  • Sumehra isminin rengi: Pembe
  • Sumehra isminin nitelikeri: Dürüst, Modern, Uyumlu, Çalışkan, Tez Canlı, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sumehra

Sumehra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sumehra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sumehra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sumehra İsmiyle Uyumlu İsimler

Sumehra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ahra, Ophra, Sumehra, Behra, Zehra, Aethra, Sahra, Sumaya, Uhra, Zohra

Sumehra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sumer, Bahra, Mahra

Sumehra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sumehra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sumehra İsmi Konulabilir Mi?

Sumehra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sumehra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sumehra İsmi Caiz Mi?

Sumehra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sumehra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sumehra İsminin Özellikleri

Sumehra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sumehra İsminin Sayı Analizi

Sumehra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
U: 25
M: 16
E: 6
H: 10
R: 21
A: 1

Sumehra isminin numerolojik değeri: 101

Sumehra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sumehra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Savrulmuş giderken hayatın kıvrımlarında
Umut olur her bakışın
Mutlu Olmak için birlikte adım atalım
Elimden tut hadi aşka koşalım
Hasret özlem çekipte seni aradım
Rengarenk baharlar bizimdir inan
Aşkım Rabbim seni yazmış bahtıma..

Sumehra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sumehra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sumehra

Sumehra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sumehra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sumehra

Sumehra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sumehra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sumehra

Sumehra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sumehra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sumehra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sumehra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Misafirperver, Zeki, Duygusal, Sakin, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Sumehra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sumehra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Aceleci, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Panik, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Sumehra isminin Notasyonları Nelerdir?

Sumehra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
U: Uşak
M: Muş
E: Edirne
H: Hatay
R: Rize
A: Adana

Sumehra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
U: Ufuk
M: Mehmet
E: Ekrem
H: Hasan
R: Rasim
A: Ahmet

Sumehra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
U: Uniform
M: Mike
E: Echo
H: Hotel
R: Romeo
A: Alfa

Sumehra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
U: Umman
M: Merih
E: Engin
H: Halat
R: Reis
A: Aydın

Sumehra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sumehra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sumehra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sumehra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sumehra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.