İsim Arama

Stavros İsminin Anlamı Nedir? Stavros Ne Demek?

Stavros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Stavros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Stavros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Stavros isminin anlamı nedir? Stavros ne demek?

Stavros isminin anlamı nedir?
  • Stavros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Stavros isminin kökeni: Yunanca
  • Stavros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Stavros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Stavros ismindeki harf sayısı: 7
  • Stavros isminin rengi: Mavi
  • Stavros isminin nitelikeri: Dürüst, Romantik, İnatçı, Dinibütün, Komik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Stavros

Stavros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Stavros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Stavros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Stavros İsmiyle Uyumlu İsimler

Stavros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Stacie, Stasis, Katharos, Keros, Stachys, Kairos, Stacey

Stavros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Stamatis, Stach, Patros, Alexandros, Eleutheros, Makaros, Isidoros, Telesphoros, Anargyros, Stavros

Stavros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Stavros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Stavros İsmi Konulabilir Mi?

Stavros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Stavros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Stavros İsmi Caiz Mi?

Stavros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Stavros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Stavros İsminin Özellikleri

Stavros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Stavros İsminin Sayı Analizi

Stavros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
T: 24
A: 1
V: 27
R: 21
O: 18
S: 22

Stavros isminin numerolojik değeri: 135

Stavros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Stavros İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Varlığınla aşka doymak isterim
Rengarenk bir dünya kurmak için
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
S ensiz olmuyor hiç bir anım

Stavros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Stavros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Stavros

Stavros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Stavros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Stavros

Stavros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Stavros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Stavros

Stavros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Stavros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Stavros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Stavros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Canayakın, Girişken, Sportmen, Maceracı, Sırdaş olmalarıdır.

Stavros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Stavros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Sessiz, Agresif, Umursamaz, Gaddar, İçine Kapanık olmalarıdır.

Stavros isminin Notasyonları Nelerdir?

Stavros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
T: Tokat
A: Adana
V: Van
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Stavros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
T: Temel
A: Ahmet
V: Vehbi
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Stavros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
T: Tanfo
A: Alfa
V: Victor
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Stavros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
T: Turgut
A: Aydın
V: Vatan
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Stavros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Stavros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Stavros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Stavros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Stavros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.