İsim Arama

Sotirios İsminin Anlamı Nedir? Sotirios Ne Demek?

Sotirios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sotirios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sotirios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sotirios isminin anlamı nedir? Sotirios ne demek?

Sotirios isminin anlamı nedir?
  • Sotirios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sotirios isminin kökeni: Yunanca
  • Sotirios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sotirios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sotirios ismindeki harf sayısı: 8
  • Sotirios isminin rengi: Mavi
  • Sotirios isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Romantik, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sotirios

Sotirios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sotirios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Sotirios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sotirios İsmiyle Uyumlu İsimler

Sotirios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aidoios, Sotiria, Lykaios, Soteria

Sotirios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dareios, Matthaios, Agapios, Gennadios, Vasilios, Macarios, Kyrios, Sotirios, Gregorios, Demetrios

Sotirios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sotirios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sotirios İsmi Konulabilir Mi?

Sotirios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sotirios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sotirios İsmi Caiz Mi?

Sotirios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sotirios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sotirios İsminin Özellikleri

Sotirios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sotirios İsminin Sayı Analizi

Sotirios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
T: 24
İ: 12
R: 21
İ: 12
O: 18
S: 22

Sotirios isminin numerolojik değeri: 149

Sotirios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Sotirios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Tek tanem inan seni seviyorum ben
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Sotirios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sotirios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sotirios

Sotirios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sotirios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sotirios

Sotirios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sotirios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sotirios

Sotirios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sotirios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sotirios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sotirios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Canayakın, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Sotirios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sotirios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Sessiz, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Sotirios isminin Notasyonları Nelerdir?

Sotirios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
T: Tokat
İ: İzmir
R: Rize
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Sotirios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
T: Temel
İ: İrfan
R: Rasim
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Sotirios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
T: Tanfo
İ:
R: Romeo
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Sotirios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
T: Turgut
İ: İstif
R: Reis
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Sotirios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sotirios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sotirios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sotirios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sotirios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.