İsim Arama

Soraya İsminin Anlamı Nedir? Soraya Ne Demek?

Soraya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Soraya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Soraya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Soraya isminin anlamı nedir? Soraya ne demek?

Soraya isminin anlamı nedir?
  • Soraya isminin cinsiyeti: Kız
  • Soraya isminin kökeni: Arapça
  • Soraya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Soraya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Soraya ismindeki harf sayısı: 6
  • Soraya isminin rengi: Pembe
  • Soraya isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Komik, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Soraya

Soraya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Soraya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Soraya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Soraya İsmiyle Uyumlu İsimler

Soraya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Soraya, Sumaya, Thuraya, Amaya, Maya, Shaya, Daya, Taya, Aya, Haya

Soraya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çetinkaya, Başkaya, Sorgun, Akçakaya, Ünkaya, Metinkaya, Ulukaya, Saya, Demirkaya, Sarıkaya

Soraya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Soraya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Soraya İsmi Konulabilir Mi?

Soraya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Soraya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Soraya İsmi Caiz Mi?

Soraya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Soraya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Soraya İsminin Özellikleri

Soraya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Soraya İsminin Sayı Analizi

Soraya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
R: 21
A: 1
Y: 28
A: 1

Soraya isminin numerolojik değeri: 91

Soraya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Soraya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Soraya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Soraya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Soraya

Soraya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Soraya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Soraya

Soraya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Soraya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Soraya

Soraya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Soraya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Soraya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Soraya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Maceracı, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Soraya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Soraya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Soraya isminin Notasyonları Nelerdir?

Soraya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat
A: Adana

Soraya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya
A: Ahmet

Soraya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee
A: Alfa

Soraya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz
A: Aydın

Soraya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Soraya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Soraya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Soraya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Soraya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.