İsim Arama

Soner İsminin Anlamı Nedir? Soner Ne Demek?

Soner ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Soner isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Soner isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Soner isminin anlamı nedir? Soner ne demek?

Soner isminin anlamı nedir?
 • Soner isminin cinsiyeti: Erkek
 • Soner isminin kökeni: Türkçe
 • Soner isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Soner ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Soner ismindeki harf sayısı: 5
 • Soner isminin rengi: Mavi
 • Soner isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Misafirperver, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Soner

Soner isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Soner ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Soner isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Soner İsmiyle Uyumlu İsimler

Soner İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Songül, Sonver, Sontaç, Sonten, Hüner, Sonnur, Güner, Sonel, Sonat, Sonbahar

Soner İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yalçıner, Erguner, Yetener, Seçkiner, Esener, Kaner, Suner, Yamaner, Erdener, Gökmener

Soner ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Soner İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Soner İsmi Konulabilir Mi?

Soner isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Soner isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Soner İsmi Caiz Mi?

Soner ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Soner isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Soner İsminin Özellikleri

Soner isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Soner İsminin Sayı Analizi

Soner isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
N: 17
E: 6
R: 21

Soner isminin numerolojik değeri: 84

Soner İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Soner İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
En çok da ahu gözlerini özledim
Rengarenk bir dünya kurmak için

Soner İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Soner isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Soner

Soner İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Soner isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Soner

Soner İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Soner isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Soner

Soner İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Soner Demirtaş: 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında 74 kiloda güreşecek.Soner Demirtaş, 25 Haziran 1991 tarihinde Tokat'ın Çat kasabasında doğmuştur. Orada büyümüştür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi SK sporcusudur. Karaman ilindeki Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu beden eğitimi öğretmenliği öğrencisidir. Babası kasaplık yapmakta ve 5 kardeşlerden Bekir Demirtaş ve Abbas Demirtaş adlı 2 ağabeyi ve bir kardeşi de kendisi gibi güreşçidir. Soner Demirtaş, Azerbaycan’ın başşehri Bakü'd...
 • Soner Sarıkabadayı: Soner Sarıkabadayı, 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş'da Güngör ve Hasan çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Perihan ve Zafer adında 2 kardeşi vardır. 4 yaşına kadar ailesiyle Kahramanmaraş'ta yaşayan Soner Sarıkabadayı, daha sonra ailesi ile Mersin’e taşındılar.Babasının Mersin’de eczacı olması sebebiyle çocukluğu orada geçti. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Mersin'de tamamlamıştır. Boyunun 1.85 olması nedeniyle lise yıllarında basketbola merak saran Sarıkabadayı, müziğe o yıllarda ilgi ...
 • Soner Arıca: Soner Arıca, 1966 doğumlu ünlü ses sanatçısı, oyuncu ve eski manken. Mankenlikle başladığı kariyerine pop şarkıcısı olarak devam eden Arıca, bunun yanısıra reklam filmlerinde ve dizilerde oynadı. Şimdiye kadar şarkılarına çektiği 45 kliple, bu alanda bir rekora imza atan Arıca, aynı zamanda ünlü sinema oyuncusu Kadir İnanır'ın yeğeni. Soner Arıca, 5 Şubat 1966’da yedi kardeşin en küçüğü olarak Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Fatsa’da Sakarya ve Dumlupınar ilkokullarında okuyan A...
 • Soner Yalçın: Kamuoyu onu, 1993’te Aydınlık’ta yayımlanan Cem Ersever röportajı ile tanıdı. Daha sonra bunu Binbaşı Ersever’in İtirafları adıyla Doğu Perinçek’in yayınevinden kitaplaştırdı. Hüseyin Soner Yalçın, 1 Ocak 1966 tarihinde Çorum’da doğmuştur. Annesinin adı Cemile Yalçın ve babasının adı Mehmet Ali Yalçın’dır.Sağlık meslek lisesini bitirdi. Hacettepe Üniversite Sağlık İdaresi Yüksek okulunu bitiremeden ayrıldı. 1987 yılında “2000'e doğru” adlı dergide çalışmaya başladı. Uzun süre Ankara bürosunda mu...
Soner İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Soner ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Soner İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Soner ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Soner isminin Notasyonları Nelerdir?

Soner isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne
R: Rize

Soner Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim

Soner isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
N: November
E: Echo
R: Romeo

Soner isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
N: Neptün
E: Engin
R: Reis

Soner İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Soner ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Soner ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Soner ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Soner İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Fgrdsf
11.05.2019

Kimi yiyorsunuz lan fal diye bir şey yok kaderde ne varsa odur.