İsim Arama

Sine İsminin Anlamı Nedir? Sine Ne Demek?

Sine ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sine isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sine isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sine isminin anlamı nedir? Sine ne demek?

Sine isminin anlamı nedir?
 • Sine isminin cinsiyeti: Kız
 • Sine isminin kökeni: Farsça
 • Sine isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Sine ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Sine ismindeki harf sayısı: 4
 • Sine isminin rengi: Pembe
 • Sine isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sine

Sine isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sine ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Sine isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sine İsmiyle Uyumlu İsimler

Sine İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Delfine, Koline, Malvine, Sekine, Rekine, Amhrosine, Mihine, Seraphine, Josephine, Madeline

Sine İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sinan, Sinon, Sina, Singin, Sinai

Sine ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sine İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sine İsmi Konulabilir Mi?

Sine isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sine isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sine İsmi Caiz Mi?

Sine ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sine isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sine İsminin Özellikleri

Sine isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sine İsminin Sayı Analizi

Sine isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
N: 17
E: 6

Sine isminin numerolojik değeri: 57

Sine İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sine İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sarılıp bana mutlu et beni artık
İçimde yaşattığım büyük aşkımsın Alim
Nedensiz güldürür yüzümü umut verirsin
Elbet seviyorum seni

Sine İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sine isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sine

Sine İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sine isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sine

Sine İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sine isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sine

Sine İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Sinem Öztürk: Sinem Öztürk, 9 Ocak 1985 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Tam adı Gözde Sinem Öztürk'dür. Aslen Mudurnuludur. Babasının adı Namık Öztürk'dür. İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Sinema-TV Bölümünden mezun oldu. Sinem Öztürk, 2007 - 2011 yılları arasında Yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın yaptığı "Arka Sıradakiler" adlı dizide Gamze karakterini canlandırdı.2012 - 2013 yıllarında “Huzur Sokağı” adlı dizide Selin Demiratar, Kutsi, Güve...
 • Sinemis Candemir: Sinemis Candemir, 25 Mayıs 1978 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Üsküdar Anadolu Lisesini 1996 yılında bitirdi. 1997 yılında ABD. Teksas'ta bir özel okul olan Fort Worth Country Day School’dan mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden 2001 yılında mezun oldu.2006 yılında da Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Sinemis Candemir, bazı reklam filmlerinde oynadıktan sonra Tarkan’ın Hüp klibinde sergilediği oyunculuk performans...
 • Sinem Kobal: Selena, Lise Defteri ve Dadı gibi başarılı T.V. dizilerinde, Okul, Romantik Komedi ve de Ayakta Kal filmlerinde rol almış olan Türk sinema, dizi, tiyatro ve reklam oyuncusu, sunucu. Sinem Kobal, 14 Ağustos 1987 tarihinde, aslen Rizeli olan inşaat mühendisi bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak, istanbul’da dünyaya geldi. Kerem adında erkek kardeş vardır. Henüz okula başlamadan önce bale eğitimi almaya başlayan Kobal, 1991-1999 yılları arasında, sekiz yıl boyunda bale eğitimine deva...
 • Sinead O’connor: İrlandalı müzisyen, şarkıcı. Gerçek adı Sinéad Marie Bernadette O'Connor'dır. 'Nothing Compares 2 U' isimli single'ıyla tüm dünyada tanınan müzisyen, güçlü yorumuyla müzik tarihinin en başarılı bayan vokallerinden biri oldu. Protest ve aykırı tavrı yüzünden adı skandallarla da anılan O'connor, çoğu kez cesur açıklamalarıyla medyanın ilgi odağı olmuştur. 8 Aralık 1966 tarihinde Dublin, İrlanda'da dünyaya geldi. İngiltere'ye karşı verdiği özgürlük mücadelesi ile tanınan İrlanda Cumhurbaşkanı'nın k...
 • Sine Büyüka: Sine Büyüka, 12 Nisan 1983 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası Lig TV'de program sunuculuğu yapan Şansal Büyüka’dır. Ortaokuldayken okul korosundaydı. Öykü Gürman koro arkadaşıdır. İlkokulu ve ortaokulu ISTEK Özel Acibadem Lisesi'nde okudu. (Modern Eğitim Fen Okulları) MEF Lis da Koç Üniversitesi Uluslararasi Iliskiler bölümünü bitirdi. Üniversite öğrenciliği sırasında Üniversite radyosunda DJ'lik yaptı. Ayrıca Sosyal Aktiviteler Kulübü'nde basınla ilişkiler görevini, Uluslararası İlişkiler ...
Sine İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sine ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Sine İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sine ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Sine isminin Notasyonları Nelerdir?

Sine isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Sine Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Sine isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
N: November
E: Echo

Sine isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Sine İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sine ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sine ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sine ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sine İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.