İsim Arama

Şimşek İsminin Anlamı Nedir? Şimşek Ne Demek?

Şimşek ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Şimşek isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Şimşek isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Şimşek isminin anlamı nedir? Şimşek ne demek?

Şimşek isminin anlamı nedir?
  • Şimşek isminin cinsiyeti: Erkek
  • Şimşek isminin kökeni: Türkçe
  • Şimşek isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Şimşek ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Şimşek ismindeki harf sayısı: 6
  • Şimşek isminin rengi: Mavi
  • Şimşek isminin nitelikeri: Çağdaş, Yaramaz, Uyumlu, Çalışkan, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Şimşek

Şimşek isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Şimşek ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Şimşek isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Şimşek İsmiyle Uyumlu İsimler

Şimşek İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Şimal

Şimşek İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Şimşek, Şimşekkan, Şimşekhan, Şimşad, Köşek, Şimşeker

Şimşek ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Şimşek İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Şimşek İsmi Konulabilir Mi?

Şimşek isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Şimşek isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Şimşek İsmi Caiz Mi?

Şimşek ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Şimşek isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Şimşek İsminin Özellikleri

Şimşek isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Şimşek İsminin Sayı Analizi

Şimşek isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Ş: 23
İ: 12
M: 16
Ş: 23
E: 6
K: 14

Şimşek isminin numerolojik değeri: 94

Şimşek İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Şimşek İsmi İle Akrostiş Şiirler

Şenlensin yüreğin sevdiğim, bende ihanet bulamazlar
İçeri sen girince
Mutlu olman için ona koş artık derler
Şenlensin yüreğin sevdiğim, bende ihanet bulamazlar
En güzel düşleri seninle kurup
Kollarımda bulduğum mutluluk yarınımsın sen

Şimşek İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Şimşek isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Şimşek

Şimşek İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Şimşek isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Şimşek

Şimşek İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Şimşek isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Şimşek

Şimşek İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Şimşek ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Şimşek İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Şimşek ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Üretken, Enerjik, Zeki, Duygusal, Romantik olmalarıdır.

Şimşek İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Şimşek ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Korkak, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Kıskanç olmalarıdır.

Şimşek isminin Notasyonları Nelerdir?

Şimşek isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Ş: Şırnak
İ: İzmir
M: Muş
Ş: Şırnak
E: Edirne
K: Kars

Şimşek Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ş: Şaban
İ: İrfan
M: Mehmet
Ş: Şaban
E: Ekrem
K: Kadri

Şimşek isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ş:
İ:
M: Mike
Ş:
E: Echo
K: Kilo

Şimşek isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Ş:
İ: İstif
M: Merih
Ş:
E: Engin
K: Kalyon

Şimşek İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Şimşek ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Şimşek ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Şimşek ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Şimşek İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.