İsim Arama

Sidre İsminin Anlamı Nedir? Sidre Ne Demek?

Sidre ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sidre isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sidre isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sidre isminin anlamı nedir? Sidre ne demek?

Sidre isminin anlamı nedir?
  • Sidre isminin cinsiyeti: Kız
  • Sidre isminin kökeni: Arapça
  • Sidre isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sidre ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Sidre ismindeki harf sayısı: 5
  • Sidre isminin rengi: Pembe
  • Sidre isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Agresif, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sidre

Sidre isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sidre ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Sidre isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sidre İsmiyle Uyumlu İsimler

Sidre İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sidonie, Sidony, Sidre, Sidelya

Sidre İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sidar, Endre, Sidal, Aaronandre

Sidre ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sidre İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sidre İsmi Konulabilir Mi?

Sidre isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sidre isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sidre İsmi Caiz Mi?

Sidre ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sidre isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sidre İsminin Özellikleri

Sidre isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sidre İsminin Sayı Analizi

Sidre isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
D: 5
R: 21
E: 6

Sidre isminin numerolojik değeri: 66

Sidre İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sidre İsmi İle Akrostiş Şiirler

Susar kalır dudaklarım senin yokluğunda..
İnan seni sonsuz bekler bu kalp
Dünyalar dolusu mutluluk bahşeder ellerin gönlüme
Rüzgara kapılan bu naçiz, bu bedbaht
Eskisi gibi güzel durmuyor

Sidre İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sidre isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sidre

Sidre İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sidre isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sidre

Sidre İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sidre isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sidre

Sidre İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sidre ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sidre İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sidre ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Güçlü, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Sidre İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sidre ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Güçsüz, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Sidre isminin Notasyonları Nelerdir?

Sidre isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
D: Denizli
R: Rize
E: Edirne

Sidre Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
D: Davut
R: Rasim
E: Ekrem

Sidre isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
D: Delta
R: Romeo
E: Echo

Sidre isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
D: Deniz
R: Reis
E: Engin

Sidre İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sidre ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sidre ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sidre ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sidre İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.