İsim Arama

Sharon İsminin Anlamı Nedir? Sharon Ne Demek?

Sharon ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sharon isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sharon isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sharon isminin anlamı nedir? Sharon ne demek?

Sharon isminin anlamı nedir?
  • Sharon isminin cinsiyeti: Kız
  • Sharon isminin kökeni: İbranice
  • Sharon isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sharon ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sharon ismindeki harf sayısı: 6
  • Sharon isminin rengi: Pembe
  • Sharon isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Komik, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sharon

Sharon isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sharon ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Sharon isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sharon İsmiyle Uyumlu İsimler

Sharon İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shameka, Bithron, Sharona, Shahirah, Shadia, Shams, Shamika, Charon, Shawanda, Sharday

Sharon İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baron, Jaron, Shahjahan, Efron, Aharon, Hezron, Myron, Shallum, Oron, Sharif

Sharon ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sharon İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sharon İsmi Konulabilir Mi?

Sharon isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sharon isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sharon İsmi Caiz Mi?

Sharon ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sharon isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sharon İsminin Özellikleri

Sharon isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sharon İsminin Sayı Analizi

Sharon isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
R: 21
O: 18
N: 17

Sharon isminin numerolojik değeri: 89

Sharon İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sharon İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana ait bir yüreğim vardır inan yarim
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
A radan yıllar geçse de sevgilim olacaksın
Resimlerine bakıp hep hayaller kurdum
Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Ne kadarda güzelim

Sharon İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sharon isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sharon

Sharon İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sharon isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sharon

Sharon İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sharon isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sharon

Sharon İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Sharon Tate: Sharon Marie Tate, 24 Ocak 1943 tarihinde Dallas, Texas’da doğmuştur. Babası Paul Tate ve annesi Doris Tate’dir. 2 kız kardeşi vardır. Babası asker olduğu için 16 yaşına kadar altı farklı şehirde yaşadı. 1959'da Miss Richland, 1960'da Miss Washington güzeli olarak seçildi. 1960 yılında babası İtalya’da Verona’ya tayin olunca , orada "Stars and Stripes" adlı ordu dergisine kapak kızı olunca küçük çaplı bir ün kazandı. Bunun üzerine film teklifleri aldı. İlk işini 1961'de şarkıcı Pat Boone ile bir...
  • Sharon Stone: Temel İçgüdü sayesinde bütün dünya tarafından tanınan Amerika’lı sinema oyuncusu. Casino’daki rolü ile Altın Küre ödülü kazanmış olan Stone, Playboy dergisi tarafından 20. yy’ın en seksi 25 kadınından birisi olarak gösterilmiştir. Sharon Yvonne Stone, 10 Mart 1957 tarihinde, Dorothy ve Joseph Stone çiftinin dört çocuğundan ikincisi olarak, Meadville, Pennsylvania, A.B.D.’de dünyaya geldi. 1975 yılında, Saegertown Lisesi’nden mezun oldu ve henüz 16 yaşındayken Edinboro Üniversitesi’ne kaydoldu. Ü...
Sharon İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sharon ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Maceracı, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sharon İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sharon ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Gaddar, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sharon isminin Notasyonları Nelerdir?

Sharon isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
O: Ordu
N: Niğde

Sharon Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
O: Osman
N: Nizam

Sharon isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
O: Oscar
N: November

Sharon isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
O: Oruç
N: Neptün

Sharon İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sharon ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sharon ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sharon ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sharon İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.