İsim Arama

Shana İsminin Anlamı Nedir? Shana Ne Demek?

Shana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shana isminin anlamı nedir? Shana ne demek?

Shana isminin anlamı nedir?
  • Shana isminin cinsiyeti: Kız
  • Shana isminin kökeni: İbranice
  • Shana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shana ismindeki harf sayısı: 5
  • Shana isminin rengi: Pembe
  • Shana isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shana

Shana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Shana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shana İsmiyle Uyumlu İsimler

Shana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hatunana, Sharona, Shamira, Shawanda, Suhana, Uriana, Ileana, Andriana, Etana, Sultana

Shana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mattana, Shadi, Dana, Shamar, Shallum, Shael, Shalom, Mevlana, Shamir, Shaan

Shana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shana İsmi Konulabilir Mi?

Shana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shana İsmi Caiz Mi?

Shana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shana İsminin Özellikleri

Shana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Shana İsminin Sayı Analizi

Shana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1

Shana isminin numerolojik değeri: 51

Shana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Shana İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
Hala buradayım bak , seninleyim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Shana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shana

Shana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shana

Shana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shana

Shana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Shana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Shana isminin Notasyonları Nelerdir?

Shana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Shana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Shana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Shana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Shana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.