İsim Arama

Shamir İsminin Anlamı Nedir? Shamir Ne Demek?

Shamir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shamir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shamir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shamir isminin anlamı nedir? Shamir ne demek?

Shamir isminin anlamı nedir?
  • Shamir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Shamir isminin kökeni: İbranice
  • Shamir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shamir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shamir ismindeki harf sayısı: 6
  • Shamir isminin rengi: Mavi
  • Shamir isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shamir

Shamir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shamir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Shamir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shamir İsmiyle Uyumlu İsimler

Shamir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shamara, Jinmir, Sharifah, Shaimaa, Mir, Shadia, Shamed, Shanae, Shakira, Shayna

Shamir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kızıldemir, Aldemir, Tokdemir, Aydemir, Amir, Shamir, Tunçdemir, Erdemir, Okdemir, Pamir

Shamir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shamir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shamir İsmi Konulabilir Mi?

Shamir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shamir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shamir İsmi Caiz Mi?

Shamir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shamir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shamir İsminin Özellikleri

Shamir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Shamir İsminin Sayı Analizi

Shamir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
M: 16
İ: 12
R: 21

Shamir isminin numerolojik değeri: 82

Shamir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Shamir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sonsuza kadar gülerek
Hasretlik özlemlik sona erecek
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Mecnun Leyla misali
İnadına sana aşık olmuşum ben
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben

Shamir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shamir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shamir

Shamir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shamir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shamir

Shamir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shamir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shamir

Shamir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shamir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shamir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shamir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Shamir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shamir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Shamir isminin Notasyonları Nelerdir?

Shamir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Shamir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Shamir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike
İ:
R: Romeo

Shamir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Shamir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shamir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shamir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shamir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shamir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.