İsim Arama

Shakira İsminin Anlamı Nedir? Shakira Ne Demek?

Shakira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shakira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shakira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shakira isminin anlamı nedir? Shakira ne demek?

Shakira isminin anlamı nedir?
  • Shakira isminin cinsiyeti: Kız
  • Shakira isminin kökeni: Arapça
  • Shakira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shakira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shakira ismindeki harf sayısı: 7
  • Shakira isminin rengi: Pembe
  • Shakira isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Hayalperest, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shakira

Shakira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shakira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Shakira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shakira İsmiyle Uyumlu İsimler

Shakira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nira, Abira, Sadira, Shadia, Samira, Shanae, Altaira, Shamaila, Shana, Shams

Shakira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shakar, Jaira, Zafira, Shahjahan, Shaban, Sharif, Ahira, Shadi, Sharar, Shammai

Shakira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shakira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shakira İsmi Konulabilir Mi?

Shakira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shakira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shakira İsmi Caiz Mi?

Shakira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shakira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shakira İsminin Özellikleri

Shakira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Shakira İsminin Sayı Analizi

Shakira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
K: 14
İ: 12
R: 21
A: 1

Shakira isminin numerolojik değeri: 81

Shakira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Shakira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Shakira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shakira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shakira

Shakira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shakira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shakira

Shakira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shakira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shakira

Shakira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Shakira: Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve müzisyen. Gerçek adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll’dür. Latin Amerika’nın en başarılı müzisyenlerinden biri olan Shakira, sesi, kendine özgü tarzı ve oryantalist figürleriyle zenginleşen dansıyla 21. yüzyılın en önemli kadın vokallerinden biri haline gelmiştir. Nobel ödüllü yazarGabriel Garcia Marquez’le dostluğunu yoksul çocuklara yardım için kurdukları vakıfla güçlendiren şarkıcının "Ojos Así", “Whenever Wherever”, "La Tortura", "Hips Do...
Shakira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shakira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Romantik, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Shakira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shakira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Kıskanç, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Shakira isminin Notasyonları Nelerdir?

Shakira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
K: Kars
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Shakira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Shakira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
K: Kilo
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Shakira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Shakira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shakira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shakira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shakira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shakira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Erkan Baba
13.05.2018

Shakira arapçadan gelmedir. Şükür eden manasında, şükürlü anlamındadır.