İsim Arama

Sevgihan İsminin Anlamı

Sevgihan isminin anlamı nedir, Sevgihan ne demektir, Sevgihan ne anlama gelir, Sevgihan manası nedir?

  • Sevgihan isminin cinsiyeti: Kız
  • Sevgihan isminin kökeni: Türkçe
  • Sevgihan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sevgihan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sevgihan ismindeki harf sayısı: 8
  • Sevgihan isminin rengi: Pembe
  • Sevgihan isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Dinibütün, Tembel, Yaramaz, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Sevgihan İsminin Anlamı Nedir?

Sevgihan isminin anlamı nedir?

Sevgihan İsminin Analizi

Sevgihan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sevgihan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Sevgihan İsminin Harf ve Sayı Analizi

Sevgihan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sevgihan İsmiyle Uyumlu İsimler

Sevgihan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sevgihan İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Sevgihan ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Sevgihan İsmi Konulabilir Mi?

Sevgihan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sevgihan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sevgihan İsmi Caiz Mi?

Sevgihan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sevgihan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sevgihan İsminin Diyanetteki Anlamı

Sevgihan isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Sevgihan isminin anlamı: Sevilen hükümdar.

Sevgihan İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Sevgihan ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Sevgihan ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Sevgihan ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Sevgihan ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Sevgihan İsminin Özellikleri

Sevgihan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sevgihan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Sevgihan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seveceksin sende bana aşık olacaksın
Ellerini çekip benden uzaklara gitme sevgilim
Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
Gidişindi beni bitiren..
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Aşk oldun sevda oldun mutluluk oldun
Nedensiz hüzünler esir alır tüm benliğimi

Sevgihan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sevgihan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sevgihan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sevgihan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sevgihan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sevgihan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sevgihan İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Sevgihan isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Sevgihan isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Sevgihan isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Sevgihan isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Sevgihan isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Sevgihan isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Sevgihan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sevgihan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sevgihan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sevgihan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Sportmen, Hırslı, Enerjik, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sevgihan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sevgihan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Sır Saklayamayan, Kırılgan, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sevgihan isminin Notasyonları Nelerdir?

Sevgihan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
V: Van
G: Giresin
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Sevgihan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
V: Vehbi
G: Galip
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Sevgihan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
V: Victor
G: Golf
İ:
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Sevgihan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
V: Vatan
G: Gabya
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Sevgihan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sevgihan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sevgihan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sevgihan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Sevgihan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

sevgihan isminin numerolojisi, sevgihan isminin enerjisi, sevgihan isminin arapça yazlışı, sevgihan isminin hikayesi, sevgihan isminin burcu, sevgihan isminin uğurlu sayısı, sevgihan isminin ebced değeri, sevgihan isminin rengi, sevgihan isminin harf analizi