İsim Arama

Server İsminin Anlamı Nedir? Server Ne Demek?

Server ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Server isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Server isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Server isminin anlamı nedir? Server ne demek?

Server isminin anlamı nedir?
  • Server isminin cinsiyeti: Erkek
  • Server isminin kökeni: Farsça
  • Server isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Server ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Server ismindeki harf sayısı: 6
  • Server isminin rengi: Mavi
  • Server isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Komik, Dinibütün

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Server

Server isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Server ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Server isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Server İsmiyle Uyumlu İsimler

Server İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Serpil, Serefina, Ziver, Sergün, Servinaz, Münevver, Gülver, Serah, Sergül, Serma

Server İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Serhat, Serimer, Şanver, Serhun, Serdal, Server, Tanver, Sered, Serhan, Serdengeçti

Server ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Server İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Server İsmi Konulabilir Mi?

Server isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Server isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Server İsmi Caiz Mi?

Server ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Server isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Server İsminin Özellikleri

Server isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Server İsminin Sayı Analizi

Server isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
R: 21
V: 27
E: 6
R: 21

Server isminin numerolojik değeri: 103

Server İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Server İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seveceksin sende bana aşık olacaksın
El ele yürüyelim sevda yolunda
R est çektim hayata, umut yarına kalsın
Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
El ele yürüyelim sevda yolunda
R est çektim hayata, umut yarına kalsın

Server İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Server isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Server

Server İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Server isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Server

Server İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Server isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Server

Server İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Server ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Server İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Server ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Maceracı, Sportmen olmalarıdır.

Server İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Server ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Umursamaz olmalarıdır.

Server isminin Notasyonları Nelerdir?

Server isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
R: Rize
V: Van
E: Edirne
R: Rize

Server Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
R: Rasim
V: Vehbi
E: Ekrem
R: Rasim

Server isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
R: Romeo
V: Victor
E: Echo
R: Romeo

Server isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
R: Reis
V: Vatan
E: Engin
R: Reis

Server İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Server ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Server ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Server ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Server İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.