İsim Arama

Serkan İsminin Anlamı Nedir? Serkan Ne Demek?

Serkan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Serkan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Serkan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Serkan isminin anlamı nedir? Serkan ne demek?

Serkan isminin anlamı nedir?
 • Serkan isminin cinsiyeti: Erkek
 • Serkan isminin kökeni: Farsça
 • Serkan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Serkan ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Serkan ismindeki harf sayısı: 6
 • Serkan isminin rengi: Mavi
 • Serkan isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Komik, Hayalperest, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Serkan

Serkan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Serkan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Serkan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Serkan İsmiyle Uyumlu İsimler

Serkan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sergül, Seran, Serpil, Serdil, Türkan, Seraphina, Serefina, Muskan, Serap, Sertap

Serkan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hakan, Tatarkan, Çakan, Serazat, Berkan, Serhat, Temizkan, Hankan, Server, Börükan

Serkan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Serkan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Serkan İsmi Konulabilir Mi?

Serkan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Serkan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Serkan İsmi Caiz Mi?

Serkan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Serkan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Serkan İsminin Özellikleri

Serkan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Serkan İsminin Sayı Analizi

Serkan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
R: 21
K: 14
A: 1
N: 17

Serkan isminin numerolojik değeri: 81

Serkan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Serkan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Susar kalır dudaklarım senin yokluğunda..
Eskisi gibi güzel durmuyor
Rüzgara kapılan bu naçiz, bu bedbaht
Kollarında mutluluğu tadacağım ben
Anladım ki mutluluğum senle başladı
Ne olur sadece benim ol hep benimle kal

Serkan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Serkan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Serkan

Serkan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Serkan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Serkan

Serkan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Serkan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Serkan

Serkan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Serkan Şenalp: Serkan Şenalp, 6 Ocak 1986 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İstanbul Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi'nde ortaokulu ve liseyi bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde üniversite hayatına başlamıştır. 2005 yılında “İlk Göz Ağrısı” adlı dizide Ebru Akel, Cem Davran, Fırat Doğruloğlu, Salih Kalyon ile beraber oynadı.2006 yılında senaryo ekibinde Gani Müjde olan “Selena” adlıfantastik kurgu ve komedi türü televizyon dizisinde Serkan Şenalp Ozan Peç...
 • Serkan Ercan (Ütopya): Ütopya yarışmacısıSerkan Ercan (Ütopya), 6 Haziran 1981 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Evlidir. istanbul ve ABD. Utah’ın başşehri Salt Lake City’de yaşamaktadır. 1.80 boyunda olan Serkan a tırmanışçısıdır. 1996 yılında Kocaeli Ballıkayalar bölgesinde dağcılığa başladı. 2000-2002 yılları arasında Bulgaristan'da profesyonel dağcılarla birlikte 2.5 yıl geçirdi. Ardından 5 yıl boyunca İsveç, Stockholm'de yaşamaya başladı. Daha sonra da ABD. Utah’ın başşehri Salt Lake City’de yaşamaya başlamıştır.T...
 • Serkan Ercan (oyuncu): Serkan Ercan, 13 Eylül 1975 tarihinde Amasya’da doğmuştur. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı. 1992 yılında “beden, metin ve tiyatro” üzerine yapılan çeşitli atölye çalışmalarına katıldı. 1993 yılında Pera Güzel Sanatlar'a kaydoldu ve “sahne ve diksiyon” dersleri de aldı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanarak orada okudu ve 1999 yılında Tiyatro bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Dormen Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak rol aldı. 1999 yılı...
 • Serkan Keskin: Serkan Keskin, 25 Kasım 1977 tarihinde İzmit’te doğmuştur.1997 yılında İzmit Şehir Tiyatrosu bünyesinde açılan tiyatro kursunda oyunculuk hayatına başlamıştır. 1999-2002 yılları arasında olduğu Akademi İstanbul tiyatro okulunda tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra 2002 yılında kurulan Semaver Kumpanya'ya katıldı ve uzun yıllar bu grupta oyuncu, yönetmen olarak çalıştı. 2011 yılında yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı “Leyla ile Mecnun” dizisinde Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz,...
 • Serkan Altunorak: Serkan Altunorak, 24 Aralık 1976 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara’da dekoratörlük yapan, babası 2007’de öldükten sonra annesi İskenderun’a yerleşmiş. Bir erkek kardeşi var o da New York’ta yaşıyor. 10 yaşında dublaja başladı. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde konservatuvarın güzel sanatlar bölümünü bitirdi. Amerika’nın en iyi müzik ve sanat okulu ve dünyanın en saygın konservatuarlarından biri olan Juilliard’a başvurdu ve kabul edilin...
 • Serkan Tanırgan: Serkan Tanırgan, 27 Ocak 1987 tarihinde Almanya’da Landshut şehrinde doğmuştur. Küçük yaşlarda Türkiye’ye gelerek İlkokul, ortaokul ve liseyi Bursa’da okudu Bursa’da ikameırgan, küçük yaştan itibaren basketbol oynamaktadır. Serkan Tanırgan, basketbol hayatına 9 yaşında tesadüfen başlamış. İlköğretim yıllarında boyunun uzunluğu sebebiyle teknik menajerlerinilgisini çekip elemelere çağrılmış. Bursa Tofaş Spor Kulübü’ne seçilmiş ve alt yapısını burada oluşturturmuş. Burada üç Türkiye birinciliği el...
 • Serkan Çayoğlu: Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Kendisine benzemeyen bir ikiz kardeşi vardır. Almanya’da okuduğu üniversitede ekonomi eğitimi aldı. Üniversitede okurken aynı zamanda da modellik yaptı. Oyuncu olmak için istanbu ( 3 M.O.T.A )Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde Ümit Çırak’dan ve Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersleri almıştır.2012 yılında “Kuzey Güney” dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur‘un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandırarak oyunculuk kariyer...
Serkan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Serkan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Maceracı, Romantik, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Serkan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Serkan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kıskanç, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Serkan isminin Notasyonları Nelerdir?

Serkan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
R: Rize
K: Kars
A: Adana
N: Niğde

Serkan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
R: Rasim
K: Kadri
A: Ahmet
N: Nizam

Serkan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
R: Romeo
K: Kilo
A: Alfa
N: November

Serkan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
R: Reis
K: Kalyon
A: Aydın
N: Neptün

Serkan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Serkan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Serkan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Serkan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Serkan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Serkan Demir
10.12.2018

Harika araştırma.

Serkan Yildirim
09.01.2018

Benim ismim.