İsim Arama

Senna İsminin Anlamı Nedir? Senna Ne Demek?

Senna ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Senna isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Senna isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Senna isminin anlamı nedir? Senna ne demek?

Senna isminin anlamı nedir?
  • Senna isminin cinsiyeti: Erkek
  • Senna isminin kökeni: Arapça
  • Senna isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Senna ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Senna ismindeki harf sayısı: 5
  • Senna isminin rengi: Mavi
  • Senna isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Senna

Senna isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Senna ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Senna isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Senna İsmiyle Uyumlu İsimler

Senna İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tuanna, Ivanna, Elianna, Sennur, Ioanna, Senar, Elanna, Seniye, Corinna, Christianna

Senna İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sencer, Senna, Senen, Senger, Senih, Zenna, Senai, Senî, Sener, Senol

Senna ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Senna İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Senna İsmi Konulabilir Mi?

Senna isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Senna isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Senna İsmi Caiz Mi?

Senna ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Senna isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Senna İsminin Özellikleri

Senna isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Senna İsminin Sayı Analizi

Senna isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
N: 17
N: 17
A: 1

Senna isminin numerolojik değeri: 63

Senna İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Senna İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
En büyük sevdam sensin ey yarim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Senna İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Senna isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Senna

Senna İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Senna isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Senna

Senna İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Senna isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Senna

Senna İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Senna ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Senna İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Senna ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Senna İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Senna ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Senna isminin Notasyonları Nelerdir?

Senna isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
N: Niğde
N: Niğde
A: Adana

Senna Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
N: Nizam
N: Nizam
A: Ahmet

Senna isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
N: November
N: November
A: Alfa

Senna isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
N: Neptün
N: Neptün
A: Aydın

Senna İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Senna ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Senna ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Senna ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Senna İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.