İsim Arama

Sedat İsminin Anlamı Nedir? Sedat Ne Demek?

Sedat ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sedat isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sedat isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sedat isminin anlamı nedir? Sedat ne demek?

Sedat isminin anlamı nedir?
  • Sedat isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sedat isminin kökeni: Arapça
  • Sedat isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sedat ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Sedat ismindeki harf sayısı: 5
  • Sedat isminin rengi: Mavi
  • Sedat isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Agresif, İnatçı, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sedat

Sedat isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sedat ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Sedat isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sedat İsmiyle Uyumlu İsimler

Sedat İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Seden, Seda, Sedanur, Sedef, Bağdat

Sedat İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İmdat, Trdat, Sedat, Müjdat, Muğdat, Sedit, Varazadat, Vedat, Müzdat

Sedat ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sedat İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sedat İsmi Konulabilir Mi?

Sedat isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sedat isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sedat İsmi Caiz Mi?

Sedat ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sedat isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sedat İsminin Özellikleri

Sedat isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Sedat İsminin Sayı Analizi

Sedat isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
D: 5
A: 1
T: 24

Sedat isminin numerolojik değeri: 58

Sedat İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sedat İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevme kimseyi hayatta tez yorulursun
En çok beni mutlu edensin yarim
Danıştım bir bilene aşk o dediler
Aşk dolu günler için adım artık yarim
Taştan olan şu kalbimi bi damla göz yaşıyla yumuşattın..

Sedat İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sedat isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sedat

Sedat İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sedat isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sedat

Sedat İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sedat isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sedat

Sedat İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Sedat Ergin: Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmenidir.Sedat Ergin, 1957 yılında istanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini İstanbul’da Robert Kolej’de almıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Daha üniversite yıllarında iken 1975 yılında Türk Haberler Ajansı Dış Haberler Servisinde gazeteciliğe başladı. 1976-78 yılları arasında Türk Haberler Ajansılomasi, başbakanlık ve meclis muhabirliği yaptı. 1979-1987 yılları arasında ise, Cumhuriyet Gazetesi Anka...
  • Sedat Simavi: 1 Mayıs 1948 tarihinde kurulan Hürriyet gazetesinin kurucusudur.Sedat Simavi, 1896 yılında istanbul’da doğmuştur. Babası Samsun mutasarrıfı Hamdi Bey’dir. Ortaokulu ve lisenin bir kısmını Kadıköy'deki Saint Joseph Fransız Lisesinde okuduktan sonra geçtiği Galatasaray Lisesi'nden 1912 yılında mezun oldu. Galatasaray Lisesi'nde tarih öğretmenliği yaptı. Daha sonra 1916 yılında haftalık ogisiyle yayın hayatına başladı. İnci, Diken, Karikatür gibi mizah dergilerini yayınladı. 1917 yılında Pençe ve C...
Sedat İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sedat ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Güçlü, Girişken, Canayakın olmalarıdır.

Sedat İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sedat ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Agresif, Sessiz olmalarıdır.

Sedat isminin Notasyonları Nelerdir?

Sedat isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana
T: Tokat

Sedat Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet
T: Temel

Sedat isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
D: Delta
A: Alfa
T: Tanfo

Sedat isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın
T: Turgut

Sedat İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sedat ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sedat ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sedat ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sedat İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Sedat
07.09.2017

Sedat.