İsim Arama

Scheherazade İsminin Anlamı Nedir? Scheherazade Ne Demek?

Scheherazade ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Scheherazade isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Scheherazade isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Scheherazade isminin anlamı nedir? Scheherazade ne demek?

Scheherazade isminin anlamı nedir?
  • Scheherazade isminin cinsiyeti: Kız
  • Scheherazade isminin kökeni: Arapça
  • Scheherazade isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Scheherazade ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Scheherazade ismindeki harf sayısı: 12
  • Scheherazade isminin rengi: Pembe
  • Scheherazade isminin nitelikeri: Dürüst, Huysuz, Tez Canlı, Çalışkan, Komik, İnatçı, Uyumsuz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Scheherazade

Scheherazade isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Scheherazade ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Scheherazade isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Scheherazade İsmiyle Uyumlu İsimler

Scheherazade İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nihade, Bade, Yade, Bengübade, Üftade, Abade, Hanzade, Dildade, Gülzade, Azade

Scheherazade İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erzade, Beyzade, Alcibìade, Schmuel, Zade, Şahzade, Şehzade

Scheherazade ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Scheherazade İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Scheherazade İsmi Konulabilir Mi?

Scheherazade isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Scheherazade isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Scheherazade İsmi Caiz Mi?

Scheherazade ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Scheherazade isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Scheherazade İsminin Özellikleri

Scheherazade isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Scheherazade İsminin Sayı Analizi

Scheherazade isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
C: 3
H: 10
E: 6
H: 10
E: 6
R: 21
A: 1
Z: 29
A: 1
D: 5
E: 6

Scheherazade isminin numerolojik değeri: 120

Scheherazade İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Scheherazade İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
En büyük sevdam sensin ey yarim
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
En büyük sevdam sensin ey yarim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
En büyük sevdam sensin ey yarim

Scheherazade İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Scheherazade isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Scheherazade

Scheherazade İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Scheherazade isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Scheherazade

Scheherazade İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Scheherazade isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Scheherazade

Scheherazade İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Scheherazade ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Scheherazade İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Scheherazade ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Soğukkanlı, Sakin, Duygusal, Maceracı, Girişken, Bilimsel, Güçlü olmalarıdır.

Scheherazade İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Scheherazade ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Tembel, Panik, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif, Hurafeci, Güçsüz olmalarıdır.

Scheherazade isminin Notasyonları Nelerdir?

Scheherazade isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
C: Ceyhan
H: Hatay
E: Edirne
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
A: Adana
Z: Zonguldak
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne

Scheherazade Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
C: Cemal
H: Hasan
E: Ekrem
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet
Z: Zühtü
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem

Scheherazade isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
C: Charlie
H: Hotel
E: Echo
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa
Z: Zulu
A: Alfa
D: Delta
E: Echo

Scheherazade isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
C: Cemal
H: Halat
E: Engin
H: Halat
E: Engin
R: Reis
A: Aydın
Z: Zuhal
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin

Scheherazade İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Scheherazade ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Scheherazade ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Scheherazade ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Scheherazade İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.