İsim Arama

Saru İsminin Anlamı Nedir? Saru Ne Demek?

Saru ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Saru isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Saru isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Saru isminin anlamı nedir? Saru ne demek?

Saru isminin anlamı nedir?
  • Saru isminin cinsiyeti: Erkek
  • Saru isminin kökeni: Türkçe
  • Saru isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Saru ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Saru ismindeki harf sayısı: 4
  • Saru isminin rengi: Mavi
  • Saru isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Komik, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Saru

Saru isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Saru ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Saru isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Saru İsmiyle Uyumlu İsimler

Saru İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sara, Sarra, Sarıgül, Sarıkız, Sarai, Sari, Sarya, Saron, Sarah, Sarmaşık

Saru İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sarıalp, Sarsour, Sargis, Sarid, Sarpkoç, Sarphan, Sart, Sarbek, Sarıca, Sargan

Saru ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Saru İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Saru İsmi Konulabilir Mi?

Saru isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Saru isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Saru İsmi Caiz Mi?

Saru ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Saru isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Saru İsminin Özellikleri

Saru isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Saru İsminin Sayı Analizi

Saru isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
R: 21
U: 25

Saru isminin numerolojik değeri: 69

Saru İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Saru İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Andıkça adını içim parçalanır
Resimlerine bakıp hayaller kurup
Usul usul gelsem sana

Saru İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Saru isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Saru

Saru İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Saru isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Saru

Saru İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Saru isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Saru

Saru İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Saruhan Hünel: Saruhan Hünel, 07 Ocak 1970 tarihinde istanbul, Fatih’de ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Muharrem Saruhan Hünel’dir. Anne tarafı Bağdat'tan Türkiye'ye gelen Arap, baba tarafı ise Arnavut kökenli Selanik’lidir. Türk sanat müziği sanatçısı Aslı Hünel (d.1977) kardeşidir. Meslek lisesinde tekstil bölümünde okudu. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı ama devam edemedi. Mankenlik kurslarına gitti. Çalışma hayatına mankenlik yaparak başladı. 20’li yaşlarda TRT için çekilen birk...
Saru İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Saru ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Maceracı, Misafirperver olmalarıdır.

Saru İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Saru ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Gaddar, Aceleci olmalarıdır.

Saru isminin Notasyonları Nelerdir?

Saru isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
R: Rize
U: Uşak

Saru Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
R: Rasim
U: Ufuk

Saru isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
R: Romeo
U: Uniform

Saru isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
R: Reis
U: Umman

Saru İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Saru ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Saru ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Saru ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Saru İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.