İsim Arama

Sara İsminin Anlamı Nedir? Sara Ne Demek?

Sara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sara isminin anlamı nedir? Sara ne demek?

Sara isminin anlamı nedir?
 • Sara isminin cinsiyeti: Kız
 • Sara isminin kökeni: Farsça
 • Sara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Sara ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Sara ismindeki harf sayısı: 4
 • Sara isminin rengi: Pembe
 • Sara isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sara

Sara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sara İsmiyle Uyumlu İsimler

Sara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sari, Natara, Sarina, Dilara, Vara, Sahara, Sarah, Sarahi, Varvara, Sarıkız

Sara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çankara, Kara, Bozkara, Sarpkoç, Sarvan, Sargut, Sarid, Sarp, Taykara, Sarpedon

Sara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sara İsmi Konulabilir Mi?

Sara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sara İsmi Caiz Mi?

Sara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sara İsminin Özellikleri

Sara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sara İsminin Sayı Analizi

Sara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
R: 21
A: 1

Sara isminin numerolojik değeri: 45

Sara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sensiz kalmak beni korkutuyor yar
Aşka doğru yol alacağız biz
Rengarenk bir hayat bizim de olur elbet
Aşka doğru yol alacağız biz

Sara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sara

Sara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sara

Sara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sara

Sara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Sara X Mills: Sara X Mills, 1987 yılında ABD. Virginia’da doğmuştur. Las Vegas’da yaşamaktadır. Alman asıllıdır. Vücudunda bol dövmeleri vardır. Memeleriyle yaptığı twe. Sara X Mills 2014 yılının Ekim ayında Mozart’ın “Küçük Bir Gece Müziği” eserine göğüslerini dans ettirerek eşlik ettiğinde internet fenomeni oldu. Entellektüel görüntüsüyle insanları hayretlere düşüren Alman güzel bu yeteneğini yetenek yarışmasında da kullanmayı düşünüyor2014 yılının Aralık ayında yeni yıl ve Noel yaklaşırken, Sara X Mills, y...
 • Sarah Palin: Alaska Valisi Sarah Palin, ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı John McCain'in başkan yardımcısı adayıdır. Sarah Louise (64tarihinde, Idaho eyaletindeki Sandpoint'da doğdu. Annesi Sarah Heath, bir okulda sekreter, Babası Charles R. Heath, fizik öğretmenliğinin yanı sıra atletizm antrenörlüğü yapmaktadır. Sarah Palin’in anne ve babası 1964'te Alaska eyaletindeki Skagway şehrinetaşındılar. Sarah Palin, 1982'de Wasilla High School lisesinden mezun oldu. 1987 yılında ise Idaho Üniversitesi İle...
 • Sara Ayşem Koçoğlu: Sara Ayşem Koçoğlu, 20 Aralık 1994 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Üniversiteye devam eden Sara Ayşem Koçoğlu aynı zamanda mankenlik ve fotomodellik yapmakta, dizi film ve reklamlarda oynamaktadır. Daha önce "Bugün Ne Giysem" isimli programda yarıştı. 2013 yılında Model star Türkiye yarışması katıldı ve 5. Oldu.2014 yılında “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programına katıldı.Sunuculuğunu Öykü Serter'in üstlendiği, jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu, İvana Sert ve Uğurkan Erez’in yaptığı “Bu ...
 • Sarah Jessica Parker: Sarah Jessica Parker, 1965 doğumlu Amerikalı oyuncu. Televizyon dizilerinin yanında Hollywood yapımlarında ve tiyatro oyunlarında rol alan Parker, “Sex and the City” adlı dizideki “Carrie Bradshaw” rolüyle dünya çapında üne kavuştu ve başarısını Altın Küre ve Emmy Ödülleri’yle taçlandırdı. Sarah Jessica Parker, 25 Mart 1965’te Ohio, Amerika’da doğdu. Ailesi Yahudi’ydi. Babası Stephen Parker bir işadamıydı. Annesi Barbara, Parker henüz çocukken Stephen Parker’dan boşandı ve bir kamyon şoförü olan...
Sara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Sara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Sara isminin Notasyonları Nelerdir?

Sara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Sara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Sara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Sara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Sara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Sara A
03.11.2017

Ismimi çok seviyorum ve dikkat çekici ayrıca burada yazılan özelliklerin hepsini taşıyorum şu hayal hariç.

Sara Gül
16.01.2017

Sara ismini anlamını yalniış algılamayın sara isminin anlamı sinir hastalığı değildir.