İsim Arama

Saniyya İsminin Anlamı Nedir? Saniyya Ne Demek?

Saniyya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Saniyya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Saniyya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Saniyya isminin anlamı nedir? Saniyya ne demek?

Saniyya isminin anlamı nedir?
  • Saniyya isminin cinsiyeti: Kız
  • Saniyya isminin kökeni: Arapça
  • Saniyya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Saniyya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Saniyya ismindeki harf sayısı: 7
  • Saniyya isminin rengi: Pembe
  • Saniyya isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Misafirperver, Yaramaz, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Saniyya

Saniyya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Saniyya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Saniyya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Saniyya İsmiyle Uyumlu İsimler

Saniyya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Füreyya, Sanem, Sanay, Ruqayya, Saniyah, Sanaa, Sanemnur, Sannur, Müheyya, Reyya

Saniyya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sanaç, Süreyya, Sanalp, Sani, Sancar, Sanbay, Sanasar, Sançar, Sanih, Zakariyya

Saniyya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Saniyya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Saniyya İsmi Konulabilir Mi?

Saniyya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Saniyya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Saniyya İsmi Caiz Mi?

Saniyya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Saniyya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Saniyya İsminin Özellikleri

Saniyya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Saniyya İsminin Sayı Analizi

Saniyya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
N: 17
İ: 12
Y: 28
Y: 28
A: 1

Saniyya isminin numerolojik değeri: 109

Saniyya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Saniyya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Gülseren
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Saniyya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Saniyya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Saniyya

Saniyya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Saniyya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Saniyya

Saniyya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Saniyya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Saniyya

Saniyya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Saniyya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Saniyya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Saniyya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Gezgin olmalarıdır.

Saniyya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Saniyya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Saniyya isminin Notasyonları Nelerdir?

Saniyya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
İ: İzmir
Y: Yozgat
Y: Yozgat
A: Adana

Saniyya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
İ: İrfan
Y: Yahya
Y: Yahya
A: Ahmet

Saniyya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
N: November
İ:
Y: Yankee
Y: Yankee
A: Alfa

Saniyya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
İ: İstif
Y: Yılmaz
Y: Yılmaz
A: Aydın

Saniyya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Saniyya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Saniyya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Saniyya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Saniyya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.