İsim Arama

Sanam İsminin Anlamı Nedir? Sanam Ne Demek?

Sanam ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sanam isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sanam isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sanam isminin anlamı nedir? Sanam ne demek?

Sanam isminin anlamı nedir?
  • Sanam isminin cinsiyeti: Kız
  • Sanam isminin kökeni: Arapça
  • Sanam isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sanam ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sanam ismindeki harf sayısı: 5
  • Sanam isminin rengi: Pembe
  • Sanam isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Misafirperver, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sanam

Sanam isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sanam ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Sanam isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sanam İsmiyle Uyumlu İsimler

Sanam İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sanaa, Sanevber, Sanam, Sanem, Saniyya, Gülsunam, Sana, Sannur, Sanal, Sanay

Sanam İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sanih, San, Sancarhan, Sanşın, Enam, Santur, Sancaktar, Sanlı, Sanasar, Saner

Sanam ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sanam İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sanam İsmi Konulabilir Mi?

Sanam isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sanam isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sanam İsmi Caiz Mi?

Sanam ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sanam isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sanam İsminin Özellikleri

Sanam isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Sanam İsminin Sayı Analizi

Sanam isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
N: 17
A: 1
M: 16

Sanam isminin numerolojik değeri: 57

Sanam İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sanam İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Sanam İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sanam isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sanam

Sanam İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sanam isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sanam

Sanam İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sanam isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sanam

Sanam İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sanam ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sanam İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sanam ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sağduyu Sahibi, Zeki olmalarıdır.

Sanam İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sanam ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Sanam isminin Notasyonları Nelerdir?

Sanam isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
M: Muş

Sanam Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
M: Mehmet

Sanam isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
N: November
A: Alfa
M: Mike

Sanam isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
M: Merih

Sanam İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sanam ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sanam ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sanam ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sanam İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.