İsim Arama

Saloman İsminin Anlamı Nedir? Saloman Ne Demek?

Saloman ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Saloman isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Saloman isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Saloman isminin anlamı nedir? Saloman ne demek?

Saloman isminin anlamı nedir?
  • Saloman isminin cinsiyeti: Erkek
  • Saloman isminin kökeni: İbranice
  • Saloman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Saloman ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Saloman ismindeki harf sayısı: 7
  • Saloman isminin rengi: Mavi
  • Saloman isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Pozitif, Uyumlu, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Saloman

Saloman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Saloman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Saloman isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Saloman İsmiyle Uyumlu İsimler

Saloman İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Şaduman, Iman, Salise, Mihman, Salwa, Keriman, Dilman, Saleema, Gökduman, Hıraman

Saloman İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Salam, Zalman, Odman, Derman, Güman, Abdalrahman, Kaman, Alpman, Kerman, Akıman

Saloman ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Saloman İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Saloman İsmi Konulabilir Mi?

Saloman isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Saloman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Saloman İsmi Caiz Mi?

Saloman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Saloman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Saloman İsminin Özellikleri

Saloman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Saloman İsminin Sayı Analizi

Saloman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
O: 18
M: 16
A: 1
N: 17

Saloman isminin numerolojik değeri: 90

Saloman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Saloman İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seviyorum aşığınım inan ki ey yar
Ağlamam sessiz olur , senin için
Lal olan dilimde tek sevdam olsan olmaz mı yar
Of çeker alır başımı giderim buradan
Muhabbetin cennetimdir, benim gül yüzlün anneciğim
Ağlamam sessiz olur , senin için
Nacizane kalbini istesem..

Saloman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Saloman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Saloman

Saloman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Saloman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Saloman

Saloman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Saloman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Saloman

Saloman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Saloman ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Saloman İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Saloman ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Sırdaş, Zeki, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Saloman İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Saloman ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Saloman isminin Notasyonları Nelerdir?

Saloman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
O: Ordu
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Saloman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
O: Osman
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Saloman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
O: Oscar
M: Mike
A: Alfa
N: November

Saloman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
O: Oruç
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Saloman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Saloman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Saloman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Saloman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Saloman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.