İsim Arama

Salime İsminin Anlamı Nedir? Salime Ne Demek?

Salime ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Salime isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Salime isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Salime isminin anlamı nedir? Salime ne demek?

Salime isminin anlamı nedir?
  • Salime isminin cinsiyeti: Kız
  • Salime isminin kökeni: Arapça
  • Salime isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Salime ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Salime ismindeki harf sayısı: 6
  • Salime isminin rengi: Pembe
  • Salime isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Uyumlu, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Salime

Salime isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Salime ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Salime isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Salime İsmiyle Uyumlu İsimler

Salime İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alime, Nesime, Ganime, Hatime, Şehime, Münime, Şekime, Saleema, Şemime, Rahime

Salime İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sallai, Saltık, Salâhi, Salis, Salgur, Salur, Salan, Saltı, Saloman, Salkın

Salime ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Salime İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Salime İsmi Konulabilir Mi?

Salime isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Salime isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Salime İsmi Caiz Mi?

Salime ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Salime isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Salime İsminin Özellikleri

Salime isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Salime İsminin Sayı Analizi

Salime isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
İ: 12
M: 16
E: 6

Salime isminin numerolojik değeri: 72

Salime İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Salime İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sensiz olan her an bana bir azap
Aşk nerede diyorken seni tanıdım
Lale gül kokulum sevdiğim benim
İçinden at tüm hüzünleri
Mahsum yüzlü bu güzel yârim nereler’de.
Ellerim boşlukla seni bekliyorum

Salime İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Salime isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Salime

Salime İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Salime isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Salime

Salime İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Salime isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Salime

Salime İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Salime ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Salime İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Salime ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Zeki, Duygusal olmalarıdır.

Salime İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Salime ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Salime isminin Notasyonları Nelerdir?

Salime isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
M: Muş
E: Edirne

Salime Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
M: Mehmet
E: Ekrem

Salime isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
İ:
M: Mike
E: Echo

Salime isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
M: Merih
E: Engin

Salime İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Salime ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Salime ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Salime ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Salime İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.