İsim Arama

Salimah İsminin Anlamı Nedir? Salimah Ne Demek?

Salimah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Salimah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Salimah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Salimah isminin anlamı nedir? Salimah ne demek?

Salimah isminin anlamı nedir?
  • Salimah isminin cinsiyeti: Kız
  • Salimah isminin kökeni: Arapça
  • Salimah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Salimah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Salimah ismindeki harf sayısı: 7
  • Salimah isminin rengi: Pembe
  • Salimah isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Uyumlu, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Salimah

Salimah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Salimah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Salimah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Salimah İsmiyle Uyumlu İsimler

Salimah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nimah, Salima, Jemimah, Sallie, Aholibamah, Salimah, Saltanat, Aynımah, Salus, Salime

Salimah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Salgur, Salıkbey, Salman, Salâh, Salaman, Qudamah, Saltukalp, Salem, Salan, Salcan

Salimah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Salimah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Salimah İsmi Konulabilir Mi?

Salimah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Salimah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Salimah İsmi Caiz Mi?

Salimah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Salimah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Salimah İsminin Özellikleri

Salimah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Salimah İsminin Sayı Analizi

Salimah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
İ: 12
M: 16
A: 1
H: 10

Salimah isminin numerolojik değeri: 77

Salimah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Salimah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan

Salimah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Salimah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Salimah

Salimah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Salimah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Salimah

Salimah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Salimah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Salimah

Salimah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Salimah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Salimah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Salimah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Zeki, Sakin olmalarıdır.

Salimah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Salimah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Panik olmalarıdır.

Salimah isminin Notasyonları Nelerdir?

Salimah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana
H: Hatay

Salimah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet
H: Hasan

Salimah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
İ:
M: Mike
A: Alfa
H: Hotel

Salimah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın
H: Halat

Salimah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Salimah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Salimah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Salimah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Salimah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.