İsim Arama

Salim İsminin Anlamı Nedir? Salim Ne Demek?

Salim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Salim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Salim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Salim isminin anlamı nedir? Salim ne demek?

Salim isminin anlamı nedir?
  • Salim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Salim isminin kökeni: Arapça
  • Salim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Salim ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Salim ismindeki harf sayısı: 5
  • Salim isminin rengi: Mavi
  • Salim isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Salim

Salim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Salim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Salim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Salim İsmiyle Uyumlu İsimler

Salim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Salıkbike, Elim, Salima, Salime, Saleema, Salınbike, Salus, Salwa, Leylim, Saliha

Salim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sal, Telim, Salmon, Halim, Saloman, Taslim, Salem, Salâr, Saltukalp, Saldam

Salim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Salim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Salim İsmi Konulabilir Mi?

Salim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Salim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Salim İsmi Caiz Mi?

Salim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Salim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Salim İsminin Özellikleri

Salim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Salim İsminin Sayı Analizi

Salim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
İ: 12
M: 16

Salim isminin numerolojik değeri: 66

Salim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Salim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevgime değer verip aşık olur musun??
Anlamsız oldun senden önceki sevdalar
Lafta sözde değil gerçekten sevmek için
İsyan eder bakışlarım senin yokluğunda..
Mayın tarlasında tüm hayallerim,

Salim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Salim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Salim

Salim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Salim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Salim

Salim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Salim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Salim

Salim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Salim Dündar: Aynalar, Sen Mevsimler Gibisin, İspanyol Meyhanesi ve Bir Dost Bulamadım en bilindik şarkıları arasında yer almaktadır.Salim Dündar, 1937 yılında Kocaeli’nin ilçesi Gölcük'de doğmuştur. 1954 yılında Deniz Astsubay Okulundan astsubay olarak mezun oldu. Okulda bando eğitimi aldı. Kısa bir süre astsubay olarak görev yaptı. Müzik kariyerine davul çalarak merhaba dedi. Müzik tutkusu nedeniyle askerlik mesleğini erken bıraktı. Salim Dündar 1956 yılında ordudan ayrılarak müzik kariyerine ağırlık verdi....
  • Salim Şen: Salim Şen, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Kara Harp Okulundan 1983 yılında mezun olduktan sonra tahsil hayatına askerliği sırasında da devam ederek İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1992 yılında mezun olmuştur. Salim Şen, Çeşitli Askeri Askeri Hakim ve Savcı olarak görev yaptıktan sonra 2005 yılında emekliye ayrıldı.2005 yılından itibaren çeşitli kişi, kurum, kuruluş ve şirketlere hukuk müşavirliği ve dava avukatlığı yapmaya başlayan Av.Salim ŞEN, “Salim Şen Hukuk Bürosu”nun da kurucu...
Salim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Salim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Salim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Salim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Salim isminin Notasyonları Nelerdir?

Salim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
M: Muş

Salim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
M: Mehmet

Salim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
İ:
M: Mike

Salim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
M: Merih

Salim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Salim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Salim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Salim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Salim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.