İsim Arama

Safire İsminin Anlamı Nedir? Safire Ne Demek?

Safire ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Safire isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Safire isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Safire isminin anlamı nedir? Safire ne demek?

Safire isminin anlamı nedir?
  • Safire isminin cinsiyeti: Kız
  • Safire isminin kökeni: Arapça
  • Safire isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Safire ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Safire ismindeki harf sayısı: 6
  • Safire isminin rengi: Pembe
  • Safire isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sinirli, Yaramaz, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Safire

Safire isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Safire ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Safire isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Safire İsmiyle Uyumlu İsimler

Safire İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semire, Safire, Cabire, Tahire, Kadire, Münire, Mahire, Şaire, Nahire, Safiyet

Safire İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Safi, Safder, Safin, Grégoire, Safiyüddin, Safa, Safer, Safter, Saffet, Safwan

Safire ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Safire İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Safire İsmi Konulabilir Mi?

Safire isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Safire isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Safire İsmi Caiz Mi?

Safire ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Safire isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Safire İsminin Özellikleri

Safire isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Safire İsminin Sayı Analizi

Safire isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
F: 7
İ: 12
R: 21
E: 6

Safire isminin numerolojik değeri: 69

Safire İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Safire İsmi İle Akrostiş Şiirler

Süleyman Celep
Aşkı senin yüreğinde tattım ben
Fark et artık seni seven bu insanı
İlk kez sevdiğim kadın sen oldun
Rengarenk hayalleri bana yaşatan
En derinliklerime kök saldın zamansız..

Safire İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Safire isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Safire

Safire İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Safire isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Safire

Safire İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Safire isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Safire

Safire İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Safire ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Safire İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Safire ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Uysal, Enerjik, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Safire İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Safire ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Güven Vermeyen, Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Safire isminin Notasyonları Nelerdir?

Safire isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne

Safire Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem

Safire isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
R: Romeo
E: Echo

Safire isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
R: Reis
E: Engin

Safire İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Safire ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Safire ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Safire ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Safire İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.