İsim Arama

Safia İsminin Anlamı Nedir? Safia Ne Demek?

Safia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Safia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Safia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Safia isminin anlamı nedir? Safia ne demek?

Safia isminin anlamı nedir?
  • Safia isminin cinsiyeti: Kız
  • Safia isminin kökeni: Arapça
  • Safia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Safia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Safia ismindeki harf sayısı: 5
  • Safia isminin rengi: Pembe
  • Safia isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sinirli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Safia

Safia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Safia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Safia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Safia İsmiyle Uyumlu İsimler

Safia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zsofia, Rafia, Safira, Nafia, Agafia, Safinur, Safıgül, Safiyet, Safire, Safiye

Safia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Safder, Safiyüddin, Safter, Safer, Safi, Safwan, Safin, Safa, Saffet

Safia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Safia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Safia İsmi Konulabilir Mi?

Safia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Safia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Safia İsmi Caiz Mi?

Safia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Safia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Safia İsminin Özellikleri

Safia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Safia İsminin Sayı Analizi

Safia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
F: 7
İ: 12
A: 1

Safia isminin numerolojik değeri: 43

Safia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Safia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Safia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Safia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Safia

Safia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Safia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Safia

Safia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Safia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Safia

Safia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Safia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Safia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Safia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Uysal, Enerjik olmalarıdır.

Safia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Safia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Güven Vermeyen, Kırılgan olmalarıdır.

Safia isminin Notasyonları Nelerdir?

Safia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
A: Adana

Safia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
A: Ahmet

Safia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
A: Alfa

Safia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
A: Aydın

Safia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Safia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Safia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Safia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Safia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.